Muž, ktorý celé mesiace terorizoval svojimi činmi majiteľov áut najmä v Krasňanoch a okolí, je v rukách polície! Ide o mladíka z okresu Nové Mesto nad Váhom. Prichytili ho pri náhodnej kontrole na Veľkonočný pondelok!

Pri odčerpávaní paliva vznikla často väčšia škoda poškodením nádrží vozidiel ako samotnou krádežou pohonných hmôt...

Pri odčerpávaní paliva vznikla často väčšia škoda poškodením nádrží vozidiel ako samotnou krádežou pohonných hmôt…

“Poverený príslušník Policajného zboru obvinil z prečinu krádeže 20-ročného Lukáša z okresu Nové Mesto nad Váhom. Obvinený bol v pondelok 21.04. 2014 v čase krátko po 05.00 hodine kontrolovaný hliadkou Policajného zboru ako vodič osobného motorového vozidla zn. Fiat Brava na Račianskej ulici v Bratislave,” uviedla v tlačovej správe kpt. JUDr. Patrícia Sikelová.

Počas kontroly boli hliadkou spozorované vo vozidle 3 ks plastových nádob s naftou a benzínom, na otázky hliadky o spôsobe nadobudnutia uvedených nádob nevedel muž hodnoverne zodpovedať a opakovane menil odpovede. Následne bol hliadkou eskortovaný na príslušné Obvodné oddelenie Policajného zboru v Rači, kde sa menovaný priznal, že na viacerých miestach v mestskej časti Bratislava – Rača, odčerpal palivo z viacerých osobných motorových vozidiel.

Téma vzbudila veľkú diskusiu aj v skupine Račania na Facebooku. “Susedia dávajte si pozor na podozrivých ľudí na parkoviskách, nikdy neviete do ktorej časti Rače sa zatúla nabudúce. Odhliadnuc na hodnotu PHM ide hlavne o škodu na vozidle. Hlavne pokiaľ sa vám to stane nepokúšajte sa naštartovať !” napísal Jozef.

Podľa ďalšieho diskutujúceho vozili mladíka traja príslušníci po Krasňanoch a zvonili ľuďom, pravdepobne tým, ktorí boli v minulosti poškodení podobným spôsobom.

Každopádne dobrá práca polície! Aspoň takto by som chcel vyzdvihnúť ich prácu!” napísal Jan Matousek, ktorého doplnil Michal: “Chvalabohu, že ho chytili, lebo na toto sa nešpecializuje každý zlodej.”

Ilustračné foto