Primátor hlavného mesta SR Bratislavy Milan Ftáčnik, starosta Rače Peter Pilinský, starosta Nového mesta Rudolf Kusý a riaditeľ Mestských lesov Bratislava Vladimír Kutka v stredu 14. mája 2014 slávnostne otvorili detské multifunkčné ihrisko v areáli Pod horárňou Krasňany, ktoré bolo vybudované v rámci II. etapy revitalizácie územia.

„Teší ma tento priestor na rozhraní dvoch mestských častí. Plníme sľuby, že sa tu vybuduje niečo podobné ako napríklad známa Železná studienka. Radi by sme v spolupráci so starostom Nového Mesta vybudovali aj záchytné parkovisko,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský.

Primátor Bratislavy Milan Ftáčťnik neodolal a lanovú preliezku vyskúšal aj v obleku a poltopánkach!

Primátor Bratislavy Milan Ftáčťnik neodolal a lanovú preliezku vyskúšal aj v obleku a poltopánkach!

Rekreačný areál prešiel v roku 2012 prvou fázou rekonštrukcie, počas ktorej boli na ploche cca 1,2 ha vybudované dva nové prístrešky s originálnym architektonickým vzhľadom s kapacitou viac ako 100 ľudí, exteriérový gril a ohnisko, petangové ihrisko, streetbalové ihrisko, skupinová hojdačka, stoly s lavičkami, výhľadové lavičky, informačné tabule, odpadkové koše a suché toalety. Náklady na I. fázu revitalizácie boli 150 tisíc eur.

V druhej etape revitalizácie areálu pribudlo detské multifunkčné ihrisko, ktorého súčasťou sú detské atrakcie – preliezky a hojdačky: vtáčie hniezdo s hojdačkami, lanová pyramída, multifunkčná zostava v tvare vtáka – straky, mini-hojdačky a kolotoč s hojdačkou pre 4 deti. „Tieto prvky sú od fínskeho výrobcu, máme ich odskúšané napríklad na Partizánskej lúke. Sú naozaj kvalitné a náklady na ich údržbu sú minimálne,“ povedal šéf Mestských lesov BA Vladimír Kutka.

Celkové náklady na II. fázu revitalizácie boli hradené prostredníctvom dotácie hlavného mesta sumou 100 tisíc eur a mestská časť Rača prispela sumou 648 eur na výstavbu detského altánku. „Som rád, že mesto našlo finančné prostriedky aj na druhú etapu. Aj Rača sa podieľala na tom, že tento priestor sa mohol rozšíriť a slúžiť všetkým. Ďakujem tým, ktorí sa podieľali na realizácii,“ povedal primátor hlavného mesta SR Bratislavy Milan Ftáčnik, ktorý neodolal a sám niektoré atrakcie v areáli vyskúšal, hoci mal poltopánky a slušivý oblek.

V pláne je aj III. etapa rekonštrukcie v predpokladaných nákladoch 100 tisíc eur, kde by sa malo vybudovať minifutbalové ihrisko s malou tribúnou a oplotením. „Ďakujem pánovi primátorovi aj poslancom, že sa každý rok v rozpočte myslí aj na Bratislavské lesy a z tých peňazí sa vždy niečo podarí vybudovať,“ dodal Vladimír Kutka z Mestských lesov BA.

Voľnočasový areál, ktorý sa nachádza v Krasňanoch, na úpätí Malých Karpát, na pozemkoch v správe Mestských lesov v Bratislave, je dlhodobo vyhľadávaný obyvateľmi mesta na rekreáciu a oddych. Ide o dôležitý vstupný bod do areálu Mestských lesov pre turistov a horských cyklistov a je dostupný aj individuálnou automobilovou dopravou.

Fotogaléria: