Prípad nehody zo Štedrého dňa, ktorá sa stala v Rači na križovatke ulíc Stolárska – Žitná, je stále otvorený. Podľa najnovších správ sa čoskoro ukáže, ako je na tom najvážnejšie zranená účastníčka nehody – 39-ročná Martina Máťušová z  Krasňan, ktorá šoférovala počas osudného okamihu vozidlo Fiat Punto.

Schéma nehody na križovatke Žitná - Stolárska. Zdroj: Nový Čas

Schéma nehody na križovatke Žitná – Stolárska. Zdroj: Nový Čas

K nehode došlo 24. decembra 2014 pred 15. hodinou. Dermatologička a majiteľka kliniky na plastické operácie Alena Pallová (35) z Pezinka vošla podľa svedkov do križovatky vo vysokej rýchlosti na červenú a svojim čiernym BMW 6 narazila zboku do červeného Fiata.

Náraz bol taký silný, že Martine spôsobil vážne zranenia hlavy, ktoré na prvý pohľad vyzerali nezlučiteľné so životom. O pacientku sa následne postarali záchranári a lekári na Kramároch.

Alena Pallová a jej matka Anna, ktorá s ňou sedela v BMW, vyviazli len s menšími zraneniami a odreninami.

Dva týždne po incidente prehovorila pre portál topky.sk hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva Martina Šoltésová, ktorá sa vyjadrila k stavu Martiny: „Pacientka je naďalej hospitalizovaná na ARO, no je už odpojená od prístrojov a stabilizovaná. To je všetko, čo vám môžem povedať.“

Ostáva veriť, že vianočný incident sa napriek prvým nie veľmi optimistickým prognózam, predsa len skončí pre všetkých aktérov šťastne…

Viac o téme čítajte tu: Vodička BMW, majiteľka kliniky Pallová, nehodu ľutuje. Obeti ide o život!

Fotogaléria: