Počet miest pre malých škôlkarov sa v najbližšom období rozšíri vďaka projektu, ktorý v týchto dňoch začala realizovať Mestská časť Bratislava – Rača. Ide o rozšírenie kapacít materskej školy na Gelnickej ulici, ktorá na konci rekonštrukčných prác získa desiatky nových miest.

Materská škola Gelnická Rača

Materská škola Gelnická Rača bude maž po obnove zvýšenú kapacitu pre vytvorenie nových tried

Už v najbližších dňoch sa začnú stavebné práce v časti, kde doteraz fungovalo fitnes centrum W.M, ktorému sa vzhľadom na sťahovanie do nových priestorov končí v budove nájomná zmluva. Tieto uvoľnené priestory sa zrekonštruujú a prispôsobia potrebám materskej školy.

„Rozšírime tak kapacity škôlky a verím, že už v ďalšom školskom roku prijeme o niekoľko desiatok detí viac,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský. Projekt je financovaný zo zdrojov projektu ISRMO, oproti pôvodne rozpočtovanej sumy 447 tisíc eur s DPH sa vysúťažilo necelých 336 tisíc eur s DPH, čo predstavuje ušetrenie 111 tisíc eur.

Ako prvé sa na budove vymenia okná, zateplí sa fasáda a opraví sa terasa. „Toto by sme chceli stihnúť ešte tento rok, no všetko bude závisieť od počasia, keďže tieto práce môžu byť realizované pri teplote nad 5 stupňov Celzia,“ povedal vedúci oddelenia investičných činností v Rači Štefan Borovský.

V interiéri budú následne vykonané tieto úpravy: nová elektroinštalácia, sociálne zariadenia a príslušenstvo zdravotechniky, podlahy, obklady a všetky ďalšie potrebné interiérové úpravy. Práce by mali byť ukončené v júni 2015.

Zdroj: MÚ Rača

Materská škola Gelnická Rača

Materská škola Gelnická Rača sa po odsťahovaní Fitcentrum W.M. začína rekonštruovať.