Známe letné kúpaliská v hlavnom meste SR Bratislava sa pripravujú na letnú sezónu, ktorú plánujú zahájiť už tento mesiac. O pár dní tak môžu obyvatelia Bratislavy privítať leto a po prvýkrát sa okúpať hneď na niekoľkých kúpaliskách. Kedy sa plánuje otvorenie kúpalísk na území Mestskej časti Bratislava – Rača?

Krasňany kúpalisko

Kúpalisko Krasňany, Črnockého ulica

Posledný májový víkend otvárajú sezónu letné kúpaliská Rosnička, Delfín, Lamač a Tehelné pole. O týždeň neskôr sa pridajú aj ďalšie kúpaliská, konkrétne Krasňany, Rača a Areál zdravia Zlaté piesky. Kúpalisko Rosnička a Delfín majú veľkú výhodu ohrevu vody, to znamená, že voda bude už aj počas májových dní vyhriata na 24 stupňov Celzia. Zvyšné kúpaliská, ako aj areál Zlaté piesky, sa s vyššou teplotu vody musia spoľahnúť na priaznivé počasie a horúce letné teploty, informuje portál bratislava.sk.

Zmeny na kúpaliskách v Bratislave:

–    Areál zdravia Zlaté piesky sa v hlavnej sezóne bude tešiť z novo zrekonštruovaného vstupu do areálu a úpravy jeho terénu.

–    Kúpalisko Rosnička sa zase zameralo na pohybové aktivity, ktorým sa potešia hlavne deti. Rosnička plánuje rozšíriť detský areál o nové preliezačky a detské atrakcie, ktoré budú inštalované v priebehu mesiaca jún. Zmena sa týka aj detského bazéna, ktorý sa podrobí rozsiahlejšej rekonštrukcii ešte pred otvorením kúpaliska.

–    Inovovať sa bude aj v areáli kúpaliska Rača, pričom novým atrakciám a preliezačkám sa potešia opäť tí najmenší.

Kúpalisko Zbojnička Bratislava - Rača. Autor: Igor Pilinský

Kúpalisko Zbojnička Bratislava – Rača. Autor: Igor Pilinský

Termíny otvorenia letnej sezóny (v prípade priaznivého počasia):

29. máj 2015:
Letné kúpalisko Rosnička
Letné kúpalisko Delfín
Letné kúpalisko Lamač
Letné kúpalisko Tehelné pole

5. júna 2015
Letné kúpalisko Krasňany
Letné kúpalisko Rača

6. júna 2015
Areál zdravia Zlaté piesky

Zdrpoj: Bratislava.sk, foto: račaweb