RAČA – Račiansky fotograf Marcel Rebro sa v roku 2013 vybral na ďalší lov exkluzívnych záberov. Po africkej divočine sa tentoraz vybral za roľníkmi na plantáže v Indonézii a ponoril sa do vôd pri ostrove Bali, kde mal dohodnuté rande s rajami, mantami a túžil aj po stretnutí so žralokom…

Cestou stihol medzinárodný turnaj Karate Premier 1 League, ktorý z pohľadu Marcela poznačilo najmä zranenie Janky – jednej z jeho športových kolegýň zlomili počas zápasu sánku… Peripetie s vybavovaním ošetrenie, poistenia, prevozom a ďalšími nevyhnutnými úkonmi poriadne naštrbili fotografovi program, a tak sa na druhý koniec sveta vrátil v októbri znovu.

V rámci miniexpedície zameranej na fotodokumentáciu podmorského života tak zamieril na ostrovy Nusa Penida a Bali. Tam sa mu podarilo získať unikátne zábery spod hladiny. Zažil stretnutie s rajami, mantami, čudesnými rybami aj žralokmi – tým sa však veľmi fotiť nechcelo.

Pomerne veľkým problémom v juhovýchodnej Ázii bola jazyková bariéra. Ľudia vo vnútrozemí totiž nehovoria anglicky – s tým Slováci rátali, ale ani indonézsky – čo ich zaskočilo. Používajú Balijský dialekt, ktorý má k indonézčine asi ak blízko, ako slovenčina k maďarčine. „Komunikovali sme teda rukami – nohami,“ prezradil Marcel.

Fotogaléria:

Imavision gallery

Fotografie z Indonézie sú vystavené v trvalej expozícii Imavision gallery (www.imavision.sk) na Novej Rožňavskej ulici 3 v Bratislave. Galéria ponúka verejnosti fotoobrazy slovenských autorov určené do moderných interiérov. Imavision Gallery je galéria špecializovaná na produkciu a predaj fotoobrazov, vystavuje a ponúka tisícky diel. Ročne organizuje niekoľko výstav, aby priblížila tvorbu slovenských autorov širšiemu publiku. Fotografie z ciest Marcela Rebra do Indonézie a na Bali si môžete pozrieť ako ucelenú kolekciu v aj na výstave v ProLaika Gallery na Palackého ulici v Bratislave v marci.
(jo, foto Marcel Rebro)