V prvom zápase jarnej časti 3. futbalovej ligy nastúpili hráči FK Rača proti rezerve Slovana Bratislava, v kádri ktorej sa objavilo aj viacero členov prvoligového kádra či bývalých reprezentantov.

Za Slovan B nastúpil aj Róbert Vittek. Foto: skslovan.com / Miro Gasidlo

Na Pasienkoch prehrali vysoko 0:5, keď sa o góly belasých postarali aj dve žijúce legendy – Róbert Vittek, najlepší strelec MS 2010 v JAR, a Filip Hološko.Rozhodujúca fáza zápasu prišla v závere 1. polčasu, keď domáci skórovali 3 krát a do prestávky už viedli 4:0. Slovan B tak v tabuľke predstihol na 3. priečke práve Račanov.

150 repre štartov

“Pred stretnutím som chlapcom hovoril, že na ihrisku dnes bude na našej strane takmer 150 reprezentačných štartov. Prízvukoval som im, aby sledovali tých hráčov a naučili sa od nich niečo. Myslím si, že sa to vydarilo, hráči z áčka si schuti zahrali a bola to aj dobrá škola pre mladých chlapcov,“ okomentoval mená z belasého kádra tréner juniorky Ján Kozák ml.

Výsledok, 17. kolo:

ŠK Slovan Bratislava juniori – FK Rača Bratislava 5:0 (4:0)
Góly: 9. van Haaren, 35. Vittek, 42. Antálek, 44. Savičevič, 52. Hološko.
Žltá karta: 83. Laczkó (Slovan). Rozhodovali: Hajnala – Choreň, Lauer. Návšteva: 110 divákov
Slovan: Rybár – Čikoš, Laczkó, Antálek, Chouchoumis – Droppa (68. Mašulovič) – Savičevič (68. Zemko), van Haaren (73. Brodziansky) – Hrnčár, Vittek (73. Petráš), Hološko (73. Kurčík).
Rača: Šlahor – Babinec (73. Čapla), Polgár, Lenghart, Kňažek, Grman (46. Rakučiak), Ščibrány, Adam, Hrebačka (46. Kubala), Komorovský (46. Boďo), Golian (46. Turlík).

Tabuľka 3. ligy. Zdroj: futbalnet.sk

Viac aj tu: Rozpis jarnej časti 3. ligy: FK Rača môže útočiť na špicu!

Zdroj: futbalnet.sk, Foto: skslovan.com / Miro Gasidlo.