Na miestnom úrade sa konala ďalšia zo svadieb, nevestu v  typických bielych šatách by ste však hľadali márne. Spolu so ženíchom si vymenili obrúčky v pravých račianskych krojoch! Ani jeden z  mladomanželov síce pôvodne nepochádza z Rače, no do našej mestskej časti sa tak zamilovali, že si ju chceli uctiť aj v  jeden z  najdôležitejších dní svojho života.

Chceli sme zachovať tradície a sme radi, že sa nám to podarilo,“ povedala Račianskemu výberu Eva Pűšpőkyová, dnes už Váczy. Spolu s nastávajúcim prišli do Bratislavy z Anglicka, kde momentálne žijú na svadbu svojej sestry a pri tej príležitosti sa so snúbencom vzali presne v deň narodenín svojej mamy. Zamilovanú dvojicu oddával priamo starosta Peter Pilinský.

Tento rok som sobášil naozaj netradične oblečené páry. Jednou z nich bola v lete ,hippie ́ svadba, keď mal ženích len kraťasy a jeho polovička ľahké letné šaty, tento raz to boli mladomanželia v račianskych krojoch. Som zvedavý, čím nás budúci mladomanželia prekvapia nabudúce,“ uviedol prvý muž Rače.

Toto leto už jeden netypický sobáš absolvoval, keď oddával nekonformne oblečený pár – mladomanžel mal počas tých najväčších horúčav obuté na nohách šlapky a oblečené krátke nohavice.

“Veľa šťastných rokov novomanželom – a nech im dobrá nálada vydrží po zvyšok ich spoločného života,” komentoval “hipsterský” sobáš starosta. Sobáše v Rači sú naozaj pestré – skoro ako jesenný vinohrad, ktorý hrá farbami od výmyslu sveta!

Kapitolou samou o sebe sú od tohto roka aj svadby v Obecnej záhrade, ktoré využíva stále viac Račanov, ale aj obyvateľov z iných častí Bratislavy.

Fotogaléria:

Zdroj: Račiansky výber, Račaweb, Ingrid Semanová, Martin Cako