Vo štvrok 27. marca otvára Rača od 10. do 12. h po tretíkrát sociálnu výdajňu, avšak už na novom mieste. Kým doteraz si ľudia pre balíčky potravín chodili do račianskej tržnice na rohu Detvianskej a Rustavelliho ulice, najnovšie sa však výdajňa presťahovala do nového, uzavretého priestoru na Námestí A. Hlinku.

Sociálna výdajňa v Rači je na Námestí Andreja Hlinku.

Sociálna výdajňa v Rači je na Námestí Andreja Hlinku.

„V tržnici je stále veľký pohyb návštevníkov. Ľuďom, ktorí si chodili po balíčky do výdajne, nebolo vždy príjemné, že boli na očiach. Nový priestor sociálnej výdajne predsa len ponúka väčšie súkromie,“ povedala vedúca kultúry a sociálnych vecí v Rači Tatiana Ratkovská. Priestor na Námestí Andreja Hlinku dal račiansky úrad vynoviť a vymaľovať, v najbližších týždňoch tam pribudnú regále, chladiace aj mraziace boxy.

V súčasnosti eviduje sociálne oddelenie 70 žiadostí o balíček zo sociálnej výdajne. Podmienkou prevzatia balíčka je trvalý pobyt na území Rače a dôchodok nepresahujúci 300 eur. Ďalší záujemcovia o takúto pomoc sa môžu registrovať na sociálnom oddelení miestneho úradu, Kubačova 21. Registračný formulár je umiestnený aj na webovej stránke Rače.

Rača patrí do skupiny piatich bratislavských mestských častí, ktoré sa prostredníctvom sociálnej výdajne starajú o sociálne slabších obyvateľov.

Viac aj tu: Na Detvianskej otvorila Rača sociálnu výdajňu

Zdroj: Mediálne oddelenie MÚ Bratislava – Rača

Nové priestory sociálnej výdajne vo dvore na Námestí Andreja Hlinku.

Nové priestory sociálnej výdajne vo dvore na Námestí Andreja Hlinku.