Pozemní hokejisti KPH Rača odštartovali halovú súťaž o Slovenského majstra 2014/2015.  V nedeľu 30. novembra 2014 odohraliprvé dva zápasy Slovenskej ligy v telocvični vo Svinnej. V prvom zápase si zmerali sily s nováčikom z Novej Dubnice. Račania sa do súpera pustili hneď od začiatku. Už pár minút po úvodnom hvizde bolo jasné, kto bude v zápase dominovať. Pretavené skúsenosti odzrkadľuje výsledok 15:0. Strelecky explodoval Tomáš Romanec, ktorý sa presadil sedemkrát.

Vyžrebovanie prinieslo už v úvodnom kole derby zápas KPH Rača proti ŠK Šenkvice. Račania sa tri roky márne snažia zosadiť ŠK Šenkvice z ligového trónu. Výhra 6:4 v prospech hráčov KPH Rača predznamenáva, že tato sezóna by mohla patriť im. Račania si na začiatku vypracovali náskok štyroch gólov ale v druhom polčase dokázali hráči ŠK Šenkvice znížiť na rozdiel jedného gólu.

V rýchlom slede sa potom presadili hráči na oboch stranách. Vo vyhrotenej situácií si neudržal emócie na uzde hráč ŠK Šenkvice a bol vylúčený červenou kartou do konca zápasu. Račania potom využili presilovku na strelenie ešte jedného gólu. Dúfame, že športové šťastie a herné nadšenie bude naďalej dominovať pri športových výkonoch KPH Rača.

Výsledky:

KPH Rača – HK Nová Dubnica 15:0
Góly: 7x Romanec T., 4x Michalovič, Krampl, Jelačič, Szabo, Romanec M.

KPH Rača – ŠK Šenkvice “A” 6:4
Góly: 2x Jelačič, 2x Michalovič, Pivko, Romanec T.

Text: Tomáš Romanec