Po štyroch rokoch od začiatku prípravného procesu má unikátny športový komplex LBG Aréna v Rači vydané stavebné povolenie, ktoré zaslali na pripomienky účastníkom konania. Projekt za milióny eur, ktorého investorom je skupina okolo hokejového šampióna Ľubomíra Višňovského, ale aj bývalého reprezentanta v triatlone Gabriela Barana, má pozemky prenajaté od mesta Bratislava.

Letecký pohľad na LBG Arénu od Rače. Na vizualizáciách je vidno, že investor plánuje dodržať sľub o zachovaní funkčnosti BMX dráhy.

Informáciu o podpise stavebného povolenia zverejnil starosta Rače Peter Pilinský:

“Dnes som podpisoval stavebné povolenie s radosťou. Tím LBG Aréna po štyroch rokoch náročného procesu splnil všetky podmienky na jeho vydanie. Verím, že športový komplex, ktorému týmto dáva Rača zelenú, zlepší život v našej obci. Je to ďalší krok k tomu, čo chceme od miest, kam sa nechodí po návrate z práce len prespávať, ale aj žiť. Projekt je schválený tak, aby ostala zachovaná funkčnosť BMX dráhy. Azda nie som priveľký optimista ak dúfam, že ak niekto chcel autorom tohto – na bratislavské pomery – unikátneho zámeru komplikovať život, tak už dosiahol svoje. Proces sa obštrukciami natiahol o roky, o ktoré pripravil Račanov o možnosť športovania v modernom komplexe, ktorý nám môžu závidieť. Možno by to chcelo autorom a investorom LBG Arény poďakovať a vyjadriť podporu, aby mohlo byť stavebné povolenie čo najskôr správoplatnené a stavba im išla od ruky!”

Povolenie bude právoplatné až po ukončení pripomienok zo strany účastníkov konania (zoznam nižšie).

LBG Aréna Rača: Dlhý zoznam účastníkov, ktorí sa prihlásili do konania už v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA)

Viac o LBG Aréne čítajte aj tu: Investor potvrdil fámy o snahe presunúť LBG Arénu do inej časti mesta

Fotogaléria:

Foto: Tomas Cechvala Architects