Bude zo Slovenska skutočný Absurdistan? Starosta Rače Peter Pilinský najnovšie čelí za svoj boj proti čiernym stavbám v lokalite Fixle trestnému oznámeniu – zo strany ich stavebníka! Stavebník Juraj Obermajer, ktorý v Rači v lokalite Fixle stavia 5 čiernych stavieb bez akéhokoľvek povolenia a navyše v rozpore s územným plánom, podal na starostu trestné oznámenie za ohováranie.

Výsluch na polícii

Peter Pilinský absolvoval výsluch na polícii

Peter Pilinský absolvoval výsluch na polícii

V piatok 4. septembra sa na základe predvolania Pilinský podrobil výsluchu na polícii, kde vysvetľoval, prečo nazval stavebníka slovami ako “arogantný a neporiadny”.

V boji proti čiernym stavbám, v ktorom veľa ľudí a inštitúcií len rozpráva, ale nekoná, som pripravený aj na takéto protiútoky. Opakovane vyhlasujem, že si stojím za všetkým, čo som v tejto veci prezentoval. Každý jeden človek, ktorý pozná túto kauzu – od vyklčovania vinice až po postavenie piatich domov bez povolení, si urobí názor sám,“ povedal Pilinský na margo trestného oznámenia na svoju osobu:

Ak sa tento evidentný prípad porušovania stavebného zákona nedotiahne do úspešného konca, bude to ďalšia facka poctivým občanom tohto štátu. Mrzí ma, že polícia musí venovať čas aj takýmto zbytočným veciam. Potom sa netreba čudovať, že príslušníkom polície nezostáva dostatok času na riešenie dôležitých vecí,“ dodal.

Ponúkol úplatok za legalizáciu

Stavebník Obermajer nedávno ponúkol predstaviteľom mestskej časti finančnú „pomoc“ za dodatočné vydanie stavebného povolenia a zlegalizovanie jeho stavieb.

Predstavitelia obce to odmietli, aby prijatím tejto ponuky nestanovili precedens a neumožnili ďalším stavebníkom rátať s tým, že za peniaze môžu stavať kdekoľvek a bez akýchkoľvek povolení.

Text: MÚ Rača, úprava Račaweb, foto: Archív  a archív PP

Fotogaléria: