Správa telovýchovných a rekreačných zariadení Bratislavy (STaRZ) otvára prvé letné kúpaliská už počas posledného májového víkendu. Na kúpalisku Zbojnička v Rači, v bazéne Krasňany, ale aj na prírodnom jazere na Zlatých pieskoch, sa oficiálne okúpete od 7. júna 2014.

Kúpalisko Zbojnička Bratislava - Rača. Autor: Igor Pilinský

Kúpalisko Zbojnička Bratislava – Rača. Autor: Igor Pilinský

STaRZ prevádzkuje v Bratislave šesť bazénových letných kúpalísk. „Minulý rok sme zaznamenali rekordnú návštevnosť viac ako 260-tisíc návštevníkov. Najvyšší prírastok sme zaznamenali na Zlatých pieskoch,“ uviedol pre Bratislavské noviny riaditeľ STaRZ Jozef Chynoranský.

Vstupné na letné kúpaliská sa nemení a zostane na úrovni minuloročných cenníkov. Výnimkou je len kúpalisko na Zlatých pieskoch, kde sa základná cena vstupenky mierne zvýši. Dôvodom je pokračujúca rekonštrukcia areálu.

„Okrem klasickej pieskovej pláže pribudli turistické i detské atrakcie, vynovili sme mobiliár, zrekonštruovali osvetlenie, vybudovali nové sociálne zariadenia, sprchy, prezliekarne. Tento rok pribudnú nové deväťjamkové golfové patovacie gríny s umelou trávou,“ uviedol Chynoranský.

Otváracie hodiny budú v júni v pracovných dňoch od 12.00 do 19.00 h, cez víkendy otvoria od 10.00 h. Cez prázdniny budú otvárať už od 9.00 h.

Foto: Igor Pilinský, račaweb.sk