Polícia bola v piatok opäť v pohotovosti, v Rači sa pred siedmou večer začala ozývať streľba. Na sídlisku Záhumenice, v okolí Cígeľskej a Rustaveliho, prišlo k nečakanému skratu. Čo sa vlastne stalo a kto strieľal?

“Pištoľ, z ktorej mal muž strieľať, policajti zaistili. Išlo o zbraň, ktorú mal muž v legálnej držbe od decembra uplynulého roku,” uviedla na margo udalosti bratislavská krajská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová. Na Rustaveliho a na Cígeľskej ulici malo padnúť až 19-výstrelov!

Strieľal na auto s dieťaťom

Stopa po guľke na prednom skle

Stopa po guľke na prednom skle

Podľa informácií denníka Nový Čas bol strelcom 31-ročný Matej P. z bytovky na Cígeľskej ulici. Ten najskôr strieľal z balkóna a potom vyšiel aj pred vchod.

Pri vozidle, na ktoré strieľal, v tom čase stál jeho známy Alexander (36) so ženou, dieťa sedelo vzadu v aute v sedačke.

Do vozidla pritom mierili až dve strely, jedna preletela sklom a skončila v palubnej doske! Škoda sa odhaduje na 3000 eur.

S Alexandrom boli priatelia

V momente, keď som videl, že do nás strieľa, som okamžite nasadol do auta, naštartoval a ušiel preč,” opísal pre Nový Čas chvíle hrôzy Alexander a dodal: “Boli sme susedia a dobrí kamaráti. Absolútne netuším, prečo po nás strieľal. V ten deň som s ním nebol dokonca ani v kontakte.”

Po privolaní polície táto Mateja v byte odzbrojila a eskortovala na príslušné oddelenie polície.

Strelec čelí obvineniu zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a prečinu poškodzovania cudzej veci,” informovala médiá už v nedeľu T. Kurucová. Matejovi hrozí 5 až 12 rokov za mrežami.

Záhadou stále ostáva najmä príčina tohto nepochopiteľného skratu…

Zdroj: Račaweb, čas.sk, reprofoto: Račaweb

Nový Čas o streľbe v Rači

Nový Čas o streľbe v Rači