Vo vynovenej Obecnej záhrade Rača, ktorá sa za štyri roky premenila zo zarastenej džungle na krásny priestor plný zelene, to začína naplno žiť. Ako prví začali záhradu využívať budúci manželia – práve tu, v tieni orecha či prístrešku, sa rozhodli povedať si svoje áno viaceré mladomanželské páry.

Sobáše idú na dračku

Pri každom sobáši mimo obradnej siene treba rátať so zvýšeným poplatkom matrike či za prípravu priestoru!

Pri každom sobáši mimo obradnej siene treba rátať so zvýšeným poplatkom matrike či za prípravu priestoru!

Záujem je pritom aj zo strany obyvateľov z iných mestských čestí Bratislavy!

Adepti na sobáš v exteriéri však musia rátať so zvýšeným poplatkom matrike v porovnaní s tým, koľko by platili za štandardný sobáš v obradnej sieni miestneho úradu.

„Sme radi, že je o Obecnú záhradu taký záujem. Račiansky spolok už pripravil pre vedenie obce návrh prevádzkového poriadku, aby mohol byť priestor otvorený aj pre verejnosť,“ uviedol Ján Bednarič z Račianskeho spolku.

Toto občianske združenie od roku 2010 spolu s darcami a dobrovoľníkmi a za asistencie miestneho úradu záhradu kompletne zrevitalizovalo.

Zohnali tisíce eur

Náklady na automatickú závlahu, nové oplotenie, výsadbu a výsev (2300 m2), drevený prístrešok (50 m2) či nadstavbu schodiska prevyšujú hodnotu 50 000 eur, pričom z rozpočtu mestskej časti nedostal spolok na záhradu ani cent.

Tento rok sa plánuje dokončenie zemných prác a výsadby v hornej časti záhrady a obstaranie lavíc, stolov a stoličiek a lavíc na sedenie.

Fotogaléria:

Zdroj: Račan, foto: archív, Račiansky výber