Stena OC Račan na Kubačovej predtým a potom...

Stena OC Račan na Kubačovej predtým a potom…

Verejné priestranstvo v Rači je opäť o čosi krajšie. Postarali sa o to ľudia z kaviarničky Mlynček v OC Račan. Opäť raz potvrdili, že stačí málo – len dobrý nápad a chuť – a naša Rača je opäť o kus usmiatejšia!

Rukopis Dušana Harangozóa zo Zdravých potravíny a kaviarničky Mlynček nebolo ťažké prečítať. Nápad, ako skrášliť ošarpanú stenu v štýle originálnych grafitty záhadného Banksyho, nosil s priateľmi v hlave už dlhšie.

Dušan Harangozó

Dušan Harangozó

“Je to náš vklad do boja proti vizuálnemu smogu,” povedal Dušan pre račaweb.sk. “Dostali sme priestor od prevádzkovateľa OC Račan na billboard a hneď na začiatku som si povedal, že tam určite nechceme ďalší klasický bilboard a ani nechceme vyťať ten stromček. A tak sa zrodil nápad tejto reklamy-nereklamy,” upresnil vášnivý bežec, ktorému Rača učarovala.

Upresnil, že grafický návrh plochy zrealizoval jeho kamarát z Trenčína. Umiestnený je na drevenej konštrukcii prekrytej ekologickými OSB doskami.

Vizuál plánujú priebežne meniť podľa jednotlivých ročných období, takže sa máme na čo tešiť!

Pozor! Ak chcete ísť v týchto dňoch do Mlynčeka, z dôvodu dovoleniek majú posledné dva augustové týždne (od 18.8. do 28.8.) letný režim otváracích hodín:
PO – PIA 10:00 – 13:00 / 15:00 – 17:00

(13:00 – 15:00 obedňajšia prestávka)
SO 9:00 – 12:00 hod
29.8. PIA zatvorené (sviatok)
30.8. SO zatvorené
1.9. PO zatvorené (sviatok)

Zimná verzia je vonku

(Aktualizácia) V týchto dňoch inštaloval Mlynček aj zimnú verziu svojho originálneho bilbordu. “Dievčatko sme obliekli, pod stromčekom sme upratali a zavesili naň reálne krmítko,” napísal Dušan k fotografii na FB stránke Mlynček – Zdravé potraviny a kaviarnička.

Billboard Mlynček - Zdravé potraviny a kaviarnička. Zimná verzia.

Billboard Mlynček – Zdravé potraviny a kaviarnička. Zimná verzia.

Foto: račaweb.sk, Dušan Harangozó

Fotogaléria:

Originálna reklama-nereklama na Zdravé potraviny a kaviarničku Mlynček

Originálna reklama-nereklama na Zdravé potraviny a kaviarničku Mlynček

Banksy štýl sa objavuje po celom svete...

Banksy štýl sa objavuje po celom svete…