Futbalový tím FK Rača sa po dlhých týždňoch konečne opäť predstavil na domácom trávniku, ktorý už ukrýva aj novú automatickú závlahu. Pred zápasom s Interom pripravili domáci organizátori aj milé spestrenie.

Žiačikovia nastúpili na úvodný pozdrav s hráčmi A-tímov Rače a Interu

Žiačikovia nastúpili na úvodný pozdrav s hráčmi A-tímov Rače a Interu

Na úvodné pozdravenie tímov s rozhodcami a divákmi vybehli domáci Račania aj hosťujúci interisti držiac za ruky mladých prípravkárov FK Rača. Na reprezentačných zápasoch či počas Ligy majstrov je to bežné, pred stretnutiami nižších súťaží ide skôr o výnimku. V každom prípade mali chlapci, ich tréneri aj rodičia veľký zážitok a diváci to ocenili potleskom.

Ten sa ozýval počas samotného zápasu často, oba tímy predviedli dobrý treťoligový zápas so zaslúženým víťazným koncom pre Raču. Strelecky sa opäť presadili najaktívnejší ofenzívni  domácich Kadera a Vavrík, pričom najmä jeho druhý zásah z voleja na 3:1 bol ukážkou zakončovateľskej pohotovosti a umenia!

V ďalšom kole hrá FK Rača 12. októbra na trávniku Mostu pri Bratislave.

FK Rača – FK Inter Bratislava 3:1 (2:1)
Góly: 9. a Vavrík, 14. Kadera – 40. Frečka (11 m).
Rozhodoval: Henček. Diváci: 500.
Zostava FK Rača: Harag – Rojko, Sochanič, Ďuriš, Hencz, Habai (81. Duchoň), A. Ščibrány, Žifčák, Kozák (46. Kvašňovský), Kadera (87. Kusý), Vavrík.

Foto: Daniel Jaura, račaweb.sk

Fotogaléria: