Futbalisti ŠK Krasňany na tento zápas dlho nezabudnú! Mnohí z nich pravdepodobne nikdy ani len nesnívali, že si raz v NAJNIŽŠEJ slovenskej futbalovej súťaži zahrajú proti takým menám, aké sa predstavili v sobotu 14. marca na ich ihrisku na Peknej ceste…

Zverenci trénera Mareka Porvazníka totiž nastúpili v 14. kole proti mužstvu FC Petržalka akadémia, ktoré je lídrom V. ligy. Ani na tom by nebolo nič zvláštne, kým sa bližšie nepozriete na súpisku pätoligistu.

Okrem hrajúceho trénera Tomáša Medveďa (slovenský reprezentant, hrával za Artmediu Petržalka, Slovan a Inter Bratislava, 1. FC Košice) sa na trávniku predviedli aj Martin Obšitník (Inter, 1. FC Košice, Č. Budějovice), Ľubomír Orabinec (Lok. Košice, R. Sobota, FC Petržalka 1898), Peter Lavrinčík (Inter, ŠKP Dúbravka, Senica, Polizei SV Wien), Martin Karnas (Spartak Trnava, FC Petržalka 1898) či Martin Strelec (Petržalka, Senec, D. Streda).

A to ešte na striedačke ostali sedieť bývalí slovenskí reprezentanti Vladimír Kinder (Slovan, Midlesbrough, Drnovice) či Štefan Maixner (Slovan, Drnovice, FC Petržalka 1898, DAC D. Streda, Zl. Moravce). Vedúcim mužstva je ďalší známy ligista a internacionál Interu Emil Stranianek.

Okrem Kindera, ktorý si zahral v Premier League, sa tak v Krasňanoch objavili aj hráči, ktorí majú za sebou reprezentačné štarty v drese Slovenska.

Slávni futbalisti dnes hrajú v piatej lige, horný rad zľava: Lavrinčík, Obšitník, Medveď, Kinder, dole zľava: Orabinec, Maixner, Strelec, vedúci mužstva Stranianek.

Slávni futbalisti dnes hrajú v piatej lige, horný rad zľava: Lavrinčík, Obšitník, Medveď, Kinder, dole zľava: Orabinec, Maixner, Strelec, vedúci mužstva Stranianek.

Áno, táto zostava by v časoch najväčšej slávy patrila k ozdobám akéhokoľvek slovenského prvoligového tímu. Dokopy ich dal Tomáš Medveď s Andrejom Kalinom (obaja pôsobili aj v FK Rača) s jediným cieľom: Mať z futbalu radosť a vybojovať postup!

Funguje to na nejakej dobrovoľnosti, je to taká menšia šou. Táto piata liga vôbec nie je dotovaná, keď však z desiatich exligistov v kádri budem mať k dispozícii štyroch – piatich, bude to fajn,” povedal hrajúci tréner tímu Tomáš Medveď pre Naše Novinky.

Najbližší domáci zápas hrajú Krasňany doma 21. marca o 10:30 proti Jarovciam.

Výsledok 14. kola V. ligy:

ŠK Krasňany – FC Petržalka akadémia 1:3 (0:2)
Góly: 72. Grünwald – 19. a 40. Strelec, 62. Medveď.
Rozhodoval: Kocurek, 50 divákov.
ŠK Krasňany: Bihari – Topčič, Bielik (65. Šturdík), Kovár, Debrecký (46. Voltemár), Pobeha (46. Lošonský), Schubert, Volek, Vaszily, Grünwald, Raymen.
FC Petržalka akadémia: Vereš – Lavrinčík, Majdák, Strelec, Obšitník, Martiny (70. S. Allakaj), Uhlík, G. Allakaj (61. Radič), Karnas (58. Medveď), Orabinec, Kalina.

Tabuľka 5. futbalovej ligy

Tabuľka 5. futbalovej ligy

Zdroj: račaweb, foto: futbalnet.sk, FC Petržalka Akadémia, SFZ