Len nedávno sme informovali o historickom úspechu mládežníckeho futbalu FK Rača, keď si družstvo do 19 rokov vedené trénerom Eduardom Pazmánym vybojovalo postup do II. slovenskej ligy. Vďaka tomu sa posunul o súťaž vyššie aj výber do 17 rokov.

“Sme nesmierne šťastní. Chlapcom som do konca sezóny, do posledného zápasu hovoril, aby neprestali hrať. Že nikdy nevieme, čo všetko sa môže stať a že šanca na postup stále žije,” povedal koncom júna tréner družstva Eduard Pazmány, ktorý ostal s kádrom naďalej pracovať.

Prešlo pol roka a má vyhadzov

Dnes je všetko inak – vedenie FK Rača oznámilo, že s ním ukončilo spoluprácu – a dôvodom nie sú zlé výsledky ani nespokojnosť s jeho prácou, ale medziľudské vzťahy v klube. Čo sa vlastne udialo na Černockého?

Starší dorast FK Rača v sezóne 2017/18. Tréner Eduard Pazmány v dolnom rade v strede.

“Toto rozhodnutie nebolo ľahké, keďže tréner Pazmány pôsobil v našom klube niekoľko rokov, za čo mu patrí z našej strany úprimná vďaka. O ukončení spolupráce však nerozhodli výsledky U19 ani postavenie mužstva v tabuľke, ktoré sa nachádza v zóne zostupu. Rozhodnutie prišlo z hľadiska medziľudských vzťahov, ktoré už dlhodobo narúšali priaznivý chod v klube na všetkých úrovniach,” uvádza klub vo svojom vyhlásení na sociálnej sieti.

“Keďže klub momentálne pracuje na zjednotení koncepcie športovej výchovy mládeže. Je pre klub prioritou ,aby dobré kolegiálne vzťahy boli hnacím motorom úspešnejšej práce s mládežou. Z tohto hľadiska bolo ukončenie spolupráce jediným a zároveň nevyhnutným riešením. U19 bude v piatok 21.12. 2019 predstavený nový tréner o 17:00 na pôde nášho klubu.”

O reakciu sme požiadali aj trénera Pazmányho, ktorý však odmietol záležitosť obsiahlejšie komentovať: “Možno sa vyjadrím neskôr. Úspech sa neodpúšťa. Chalanom z tímu som sa poďakoval za všetko, život ide ďalej,” povedal a potvrdil, že už dostal viacero ponúk, ale ešte sa nerozhodol, ako bude ďalej s trénerstvom pokračovať.

Viac o téme aj tu: Historický úspech dorastencov FK Rača pod vedením trénera Pazmányho