V lese nad Peknou cestou, len pár metrov od frekventovanej komunikácie do voľnočasového areálu Pod horárňou, našiel náhodný turista muníciu z 2. svetovej vojny.

V lese nad Peknou cestou sa našla v nedeľu 24. augusta delostrelecká munícia pravdepodobne z II. svetovej vojny.

V lese nad Peknou cestou sa našla v nedeľu 24. augusta delostrelecká munícia pravdepodobne z II. svetovej vojny.

K nálezu došlo v nedeľu 24. augusta 2014 asi okolo desiatej hodiny dopoludnia, do pol hodiny boli na mieste privolaný výjazdový tím pyrotechnikov.

Tí muníciu – mínometný granát – naložili do špeciálnej prepravnej nádoby vyplnenej vrecami s pieskom a previezli na miesto, kde ju pravdepodobne rozobrali a zneškodnili.

V lesoch nad Račou sa môžu nachádzať aj iné pozostatky z bombardovania Bratislavy počas II. svetovej vojny, preto v žiadnom prípade podobné nálezy nepodceňujte a okamžite volajte 158.

Na fatálne následky manipulácie s takýmito predmetmi dôrazne upozornite aj vaše deti či tínedžerov!

O náleze informoval v skupine Račania na Facebooku aj Jan Oleksa: “Dnes som bol nad Peknou cestou svedkom nálezu mínometného granátu asi z 2. sv. vojny. Bolo to nad Horárňou, v malom lesíku medzi dvoma ohniskami pár metrov od asfaltky. Granát bol priemeru možno 80 mm, v celkom zachovalom stave a bol na ňom osadený aj zapaľovač, takže mohol byť celkom nebezpečný,” napísal a dodal:

“Nálezca toho granátu po našom príchode už volal aj na Mestské lesy Bratislava.”

Viac na tému aj tu: Komu vlastne patrí vojenský bunker nad Račou?

Foto: račaweb.sk