Vlámanie do objektu takmer v srdci Rače – na bývalej konečnej električiek pri predajni zmrzliny – vyšetruje polícia! O prípade na svojej stránke informuje Dopravný podnik Bratislava.

Dňa 27. marca 2014 v nočných hodinách bolo nahlásené násilné vniknutie do predajne DPB na Detvianskej ulici. Situáciu na mieste okamžite preverovala bezpečnostná služba DPB, dopravný dispečing a zároveň bola privolaná polícia. Predajňa bude z tohto dôvodu dnes zatvorená.

Predajňa DPB na Detvianskej ulici v Rači. Foto: imhd.sk

Predajňa DPB na Detvianskej ulici v Rači. Foto: imhd.sk

O 03:57 hod. nahlásila na operačné stredisko dopravného dispečingu operátorka bezpečnostnej služby DPB, že na centrálny dispečing dostali správu o narušení objektu DPB na Detvianskej ulici. Na miesto bola okamžite vyslaná zásahová jednotka SIA Security, ktorá zistila násilné vniknutie do uvedeného objektu. Z tohto dôvodu operátorka privolala aj hliadku PZ.

Operačné stredisko dopravného dispečingu vyslalo do predajne aj dispečera a zásahovú jednotku dispečingu. Privolaná polícia na mieste vykonala náležité úkony – ohliadku miesta činu a zaistenie stôp. Udalosť eviduje OO PZ BA – Rača, Hubeného 26. Ohliadku miesta činu vykonali príslušníci Polície z OO PZ BA – Nové Mesto východ, Vajnorská 25.

„Po ukončení činnosti polície vošla do objektu aj zásahová jednotka DPB, ktorá vyhotovila fotodokumentáciu. Trezor umiestnený v zadnej časti priestoru obsluhy predajne bol bez viditeľného poškodenia. Pri násilnom vniknutí do objektu boli viditeľne poškodené dva visiace zámky vstupnej mreže, vstupné dvere do objektu a vstupné dvere do priestoru obsluhy predajne. Podľa prvotných informácií pravdepodobne nedošlo ku krádeži finančnej hotovosti. Udalosť je v štádiu riešenia políciou, škody na objekte sa v súčasnosti vyčíslujú,“ uviedla hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

Vzhľadom na poškodenie objektu bola predajňa DPB na Detvianskej ulici dňa 27. marca zatvorená.