Na verejnom predstavení projektov športového komplexu odkryli svoje predstavy nielen traja investori, ale aj vedenie futbalového klubu FK Rača. Jeho zámerom je mať v areáli štadión s krytými tribúnami pre niekoľko tisíc divákov ako aj druhú – tréningovú – plochu s umelým trávnikom a osvetlením, ktorú by bolo možné využívať aj na komerčný prenájom.

Športový komplex Rača podľa návrhu, aký prezentovalo vedenie FK Rača

Športový komplex Rača podľa návrhu, aký prezentovalo vedenie FK Rača

Za vedenie FK Rača vystúpil na prezentácii Boris Šimonič, v auditóriu sedeli aj ďalší členovia vedenia klubu Branko Kovačič a Radoslav Šimonič. Na plátne premietli prítomným zámer, ktorý sa diametrálne odlišuje od iných predstavených projektov. Hlavná futbalová plocha by mala po rekonštrukcii prekryté tribúny, tréningovú plochu navrhujú umiestniť na mieste bývalého škvarového ihriska.

Vedenie FK Rača má ambíciu stavať štadión s prekrytými tribúnami pre niekoľko tisíc divákov.

Vedenie FK Rača má ambíciu stavať štadión s prekrytými tribúnami pre niekoľko tisíc divákov.

So zachovaním bikrosového areálu v pravom hornom rohu náčrt futbalistov neráta – na jeho mieste navrhujú nadzemné parkovisko. Priestor súčasnej zelene od Černockého ulice navrhujú poskytnúť na výstavbu bytovky alebo hypermarketu, na komerčné využitie by podľa prezentovaných plánov navrhli aj ďalšie parcely v areáli.

V prezentácii Borisa Šimoniča nezaznela informácia, či majú futbalisti na svoje plány aj investora. Pri budovaní tréningovej plochy aj rekonštrukcii hlavnej tribúny predpokladajú združené financovanie Miestnej časti Bratislava – Rača a FK Rača.

Územie futbalového štadióna ako aj vedľajšej zanedbanej plochy (s výnimkou areálu BMX) získala Rača do správy od magistrátu s tým, aby našla investora na vybudovanie športového komplexu. Na sérii prezentácií predstavili traja záujemcovia svoje štúdie s odhadovanými nákladmi na realizáciu od 3 do 7 miliónov eur.

Futbalový klub nesúhlasí ani s jednou z nich, požaduje ich prepracovanie s odôvodnením, že súčasný stav ihriska nevyhovuje a štadión ŠK Krasňany je pre využívanie pre mládež priďaleko.

Viac aj tu: Prehľad návrhov investorov na športový komplex v Rači

Návrhy umiestniť tréningovú plochu v rámci futbalového areálu bez potreby zasahovať do pozemkov plánovaného športového komplexu vedenie futbalového klubu odmieta. K jej vybudovaniu by bolo potrebné zrušiť jednu časť betónového oválu a násypu, posunúť bránky existujúceho hlavného ihriska a prekresliť “vápnové” čiary.

Seniorský tím FK Rača momentálne pôsobí v 3. futbalovej lige Západ, v tabuľke je tretí od konca. Návštevy v sezóne 2013/14 sa pohybujú podľa oficiálnych zápisov od 100 do 250 divákov.

Umiestnenie tréningovej plochy, ktoré FK Rača odmieta:

Alternatívne umiestnenie tréningovej plochy v rámci existujúceho futbalového areálu vedenie FK Rača odmietlo.

Alternatívne umiestnenie tréningovej plochy v rámci existujúceho futbalového areálu vedenie FK Rača odmieta.