Po potvrdení územného rozhodnutia pre unikátny športový komplex LBG Aréna na hranici Rače a Krasňan chce bývalý slovenský hokejista a majster sveta z roku 2002 Ľubomír Višňovský čo najskôr začať s výstavbou.

Pre denník Nový Čas a portál čas.sk sa priamo v dejisku hokejových MS vyjadril aj k téme svojho športového komplexu s hokejovou plochou, plaveckým bazénom, detským svetom, multišportovou plochou a množstvom ďalších doplnkových aktivít a služieb.  Na turnaj prišiel na zápas Slovenska so Švédsko, ale ako zdôraznil – nielen kvôli nemu!

Výstavbu odhaduje na 18 mesiacov

“Nie. Budujeme s mojim tímom v bratislavskej Rači športový komplex, tak sme si v Kolíne boli pozrieť jednu halu s bazénom a štadiónom. Zaujímalo nás to ako to funguje. Už mám územné rozhodnutie, ešte nám chýba stavebné. Ak bude, tak do roku a pol to chceme otvoriť,”

povedal dlhoročný hráč zámorskej NHL v kluboch Los Angeles Kings či New York Islanders.

Ľubomír Višňovský a športový referent MÚ Bratislava – Rača Marek Porvazník v predmetnom areáli.

Len pred pár dňami zverejnila oficiálna stránka projektu na svojom profile na Facebooku informáciu o územnom rozhodnutí slovami:

9. máj 2017 bol pre LBG arena Rača symbolickým Dňom víťazstva. Úsilie a práca architektov, energetikov, projektantov, odborníkov na životné prostredie, dopravných inžinierov a ľudí, ktorí trpezlivo reagovali na konštruktívne podnety a námietky účastníkov konania, ale čelili aj účelovým obštrukciám bola konečne korunovaná právoplatným Územným rozhodnutím MČ Rača. Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 9. mája 2017. Napriek tomu, že MČ Rača rozhodnutie vydala už v roku 2016 bolo potrebné na jeho právoplatnosť čakať kvôli neprajníkom a obštrukciám viac ako pol roka. Ďakujeme všetkým, ktorí trpezlivou prácou na projekte dosiahli túto významnú métu. Vďaka nim môžeme pokračovať ďalej.”

Stanovisko LBG Aréna k vydaniu Územného rozhodnutia.

Viac o téme čítajte aj tu: Zverejnili nové detaily o športovom areále a výhody pre deti a obyvateľov Rače

Fotogaléria:

Zdroj: čas.sk, foto: archív