Investor zverejnil po minulotýždňovom podpise nájomnej zmluvy nové informácie a detaily o športovom komplexe SAR na Černockého ulici v Mestskej časti Bratislava – Rača! Čo prezrádza stanovisko spoločnosti LBG Aréna a akú rolu zohral pri projektovaní jednotlivých funkcionalít slovenský hokejový reprezentant a hráč New York Islanders Ľubomír Višňovský?

V tlačovej správe investor uvádza, že starostovi Petrovi Pilinskému a poslancom mestskej časti Bratislava Rača sa podarilo pre vybudovanie multifunkčných športovísk nájsť investorov, u ktorých sa snúbi skúsenosť z vrcholového športu, investičnej výstavby,  zelenej energie a filozofii spokojných rodičov, ktorí nemusia rozvážať deti po širokom okolí. Pod projektovým zázemím holdingu skupiny LUKA & BRAMER GROUP a. s. sa už rodí projekt multišportového areálu pre deti, verejnosť, športujúcich rodičov a vrcholový šport.  Ako jeden z mála bude areál krytého ihriska otvorený bezplatne aj pre deti, ktoré budú chcieť hrať po škole, či cez víkend hokejbal, basketbal, futbal či volejbal.

LBG Aréna Pilinský Hauser

Podpis zmluvy s investorom LBG Arény. Vľavo hokejový tréner mládeže a Račan Tibor Hauser, v strede starosta Peter Pilinský, vpravo ďalší konateľ LBG Aréna Ľubomír Balog.

Zmluva, ktorá bola vo štvrtok  popoludní (6.11.2014) podpísaná  po viac ako štvrťroku rokovaní so zástupcami špeciálnej komisie mestskej časti, umožní obyvateľom Rače získať na kľúč nový športový areál s bazénmi, ľadovými plochami a krytými športoviskami pre verejnosť, ktorý bude ekologický a súčasne jeden z najmodernejších v Bratislave. Teleso dráhy  BMX  zostane zachované a bikrosový klub rokuje s investormi o znení  podnájomnej zmluvy, ktorú investori zástupcom BMX klubu predložili na ďalšie rokovania.

Nový bazén pre športové  plávanie dnes kvôli energetickej náročnosti postaví málokto. My sme našli kľúč, ako dať do energetickej symbiózy bazény, ľadové plochy a pripojili sme k nim aj prvý račiansky tobogán a obľúbené detské centrum s nafukovadlami pre deti. Chceme, aby ľudia do areálu chodili odpočívať, hrať sa. A kto začne športovať? Ten už len tak neprestane a má kvalitnejší život. To je cieľ. Dostupnosť vyššej kvality života  pre každého.“ vyjadril sa šéf projektového teamu  LUKA & BRAMER GROUP a. s. a výkonný riaditeľ holdingu Jaroslav Packa.

Obyvatelia Rače majú garantované zvýhodnené vstupy do bazénov aj na verejné korčuľovania, ako aj na hodiny školy korčuľovania, počas ktorých budú hradiť za prenájom ľadu  a bazénov iba prevádzkové  náklady.

Gabriel Baran, tréner našich plavcov pripravujúcich sa na olympiádu v Brazílii, spoluinvestor a jeden z autorov myšlienky: „Rekreačné plávanie patrí dnes medzi najzdravšiu pohybovú aktivitu vôbec a málokto vie, že Rača má medzi detskými plavcami obrovské zastúpenie. Väčšinu z nich však rodičia vozia do centra Bratislavy. Rača si zaslúži kvalitné športoviská najmä kvôli existujúcej tradícii jedinečných  športových tried. Deti musia mať k športu blízko. Iba vtedy si k nemu nájdu vlastnú cestu a vytvorí za zdravá základňa, z ktorej  vyrastú talenty a reprezentanti. Vrcholový šport nemusí byť pre každého, ale každý rodič si želá pohybovo zdravé dieťa s dobrým vzťahom k športu.“

Ľubomír Višňovský, ktorý je jedným z investorov a tvorcom koncepcie unikátneho zimného štadióna, sa zapojil do procesu vo fáze ideových návrhov. Z unikátov zimného štadióna, ktorý ocenia rodičia, hráči aj vlastný hokejový klub, bude k jeho nápadom patriť koncepcia suchých a mokrých šatní a ich prepojenie na sprchy, tiež dobrá koncepcia šatní pre verejné korčuľovanie, krasokorčuľovanie aj integrovaný skate-mill, výhľad na trénujúce ratolesti a možnosť rodičov zaplávať si, zacvičiť v útulnom fitku počas čakania na deti, alebo vziať mladšie ratolesti do nafukovacieho sveta.

Vytvárame otvorený areál pre život. Bude organicky prepojený s pôvodným areálom a šetrný k okoliu.  Teší nás, že bude využiteľný pre kohokoľvek, najlepšie však pre celú rodinu, ktorá po športových aktivitách detí aj rodičov skončí priamo v areáli na dobrej večeri za rozumnú cenu.“ vyjadril sa k zmyslu stavby architekt Tomáš Čechvala.

Súčasťou komplexu má byť aj krytá plaváreň.

Súčasťou komplexu má byť aj krytá plaváreň.

Podľa jeho slov bude teraz potrebné vytvárať robustnú projektovú dokumentáciu na povolenie stavby. O riešeniach vyvolaných  investícií, ktorým sa realizácia projektu nevyhne, už projektový tím a architekti rokujú niekoľko mesiacov. Areál a športoviská by mali byť Račanom k dispozícii do 2 rokov od získania stavebných povolení.

Zdroj: Tereza Chlubnová, PR Manager , chlubnova@lbg.sk

Viac aj tu: Zmluva o výstavbe športového areálu v Rači je podpísaná! a tu: Višňovský: V areáli bude aj niečo, čo ešte na Slovensku nemáme

Fotogaléria: