Futbalový tím FK Rača odohral v novej sezóne III. ligy prvý zápas na domácom trávniku. Súperom bolo mužstvo ŠK Báhoň a zápas priniesol dramatické zápletky.

Po remíze 1:1 na trávniku Slovenského Grobu otvorili Račania novú sezónu aj v areáli na Černockého. Tím ŠK Báhoň mal byť podľa papierových predpokladov ľahkým sústom pre zverencov trénerského dua Karol MarkoMiroslav Filipko ľahkým sústom, ale napokon sa zo zápasu stal poriadny nervák.

Premotivovaný hráč hostí Martin Lalík dostal prvú žltú kartu už v 18. minúte a po druhej sa v 56. minúte pobral s červenou dole z trávnika.

Račania udreli už o pár minút, keď v 59. minúte otvoril skóre Ján Kadera. Potom sa už čakalo na upokojujúci druhý gól favorita, ale strelecká nemohúcnosť robila zo zápasu aj naďalej drámu.

Báhoň pritom prišiel aj o ďalšieho hráča – v 89. minúte dostal červenú kartu aj brankár Igor Ketreniak… Račania napokon povinné víťazstvo dosiahli a v súťaži ostávajú bez prehry.

V ďalšom kole nastúpia 17. augusta na ihrisku Rohožníka.

FK Rača – ŠK Báhoň 1:0 (0:0)

Gól: 59. Kadera. Rozhodoval: Zálesňák. ČK: Lalík (56.), Katreniak (89.) obaja Báhoň. Divákov: 200. Zostava FK Rača: Harag – Rojko, Ďuriš, A. Ščibrány, Štefánek (46. Picores), Habai, Kozák, Kadera (90. Vizváry), Štelbaský, Sochanič, Vavrík (38. Žifčák).