Aj po skončení aktívnej hráčskej kariéry sa Zsolt Hornyák (41) vo futbale dočkal úspechov: Najnovšie oslavuje titul v exotickej krajine a teší sa na šancu zabojovať o účasť v Lige majstrov!

Zsolt Hornyák

Zsolt Hornyák

Bývalý obranca Slovana, Interu, Košíc či Dinama Moskva v súčasnosti pôsobí v ďalekom a vášnivom Arménsku.

S miestnym klubom Banants Jerevan si minulý týždeň v predstihu zabezpečil majstrovský titul, keď jeho tím zdolal v derby Pjunik 1:0. Pre Banants je to vôbec prvý triumf v histórii klubu, čomu zodpovedá aj eufória fanúšikov i samotných hráčov.

Zdecimovaný tím, posledné mužstvo sezóny 2012/2013, pritom na jeseň prevzal Zsolt Hornyák, ktorý dlhé roky býval a vyrastal v Rači – na sídlisku Záhumenice.

Majiteľ klubu, ktorý vlastní aj Metalurg Doněck či ruský Krasnodar, vsadil práve na slovenského kouča a vyplatilo sa mu to.

Benants si víťazstvom v lige zabezpečil ako jediný arménsky klub štart v kvalifikácii ďalšieho ročníka Ligy majstrov. Zaujímavosťou je, že Hornyák predtým pôsobil v konkurenčnom klube Mika Jerevan, s ktorým sa stal vicemajstrom, ale odišiel po nezhodách s majiteľom.

Zsolt Hornyák (1. mája 1973)  je bývalý slovenský futbalový reprezentant. Hrával na pozícií ľavého obrancu. Počas jeho pôsobenia v slovenskej lige získal päť majstrovských titulov s troma rôznymi klubmi.

Najcennejší je pre neho federálny titul, ktorý získal v drese Slovanu Bratislava v roku 1992. Po úspešnej dvojnásobnej anabáze v 1. FC Košice sa vrátil do Slovana. V jeho drese pod Stanislavom Grigom získal ďalší ligový titul. Mužstvo sa však neskôr rozpadlo a Hornyák prestúpil do mestského rivala Interu Bratislava, ktorý v tom čase viedol Jozef Bubenko. V roku 2001 prestúpil do moskovského Dinama, po sezóne sa vrátil na Slovensko do Slovana Bratislava. Po ročnom pôsobení v drese cyperského klubu AEP Paphos hrával v českom klube FC Hlučín.

Trénerskú kariéru odštartoval s mládežou Slovana. Neskôr sa stal asistentom Jozefa Bubenka a neskôr jeho nástupcom v arménskom klube Mika Jerevan, od sezóny 2013/14 je hlavným trénerom Benants Jerevan.

Video: Zsolt Hornyák po zisku titulu v Arménsku:

Fotogaléria: