Stali ste sa fanúšikmi podujatí, ktoré pripravujú pre milovníkov zlatistého moku račianski vinári?

V takom prípade neprehliadnite novú akciu, ktorá vám pomôže odfúknuť si v predvianočnom čase a vnímať sviatočnú atmosféru v spoločnosti dobrých priateľov.  Račiansky vinohradnícky spolok a OZ Terroir Rača predstavil projekt Advent po račanských pivnicách.

“Po veľmi dobrých ohlasoch z dvoch ročníkov Špacírky po Račanských pivnicách by sme chceli priateľom dobrého vína priblížiť predvianočnú, ale hlavne sviatočnú atmosféru starých a aj tých novovybudovaných pivníc a pozvať ich do priestorov, kde sa vínko dorába, uskladňuje a hlavne ochutnáva,” vysvetľuje Ivan Vrana motiváciu ponúknuť milovníkom vínka akciu aj v adventnom čase.

Advent po račanských pivnicách

Okrem samotnej predvianočnej prechádzky po pivničných priestoroch bude súčasťou podujatia aj sprievodná časť s názvom Adventný večer v Červenej lisovni pri NKD, ktorý je naplánovaný od 19:00 do 24:00 hod. a bude naň voľný vstup – teda sa tam dostanete aj bez vínnych pasov!

Tu bude záverečná veselica s hudobnou produkciou, platenou ochutnávkou račianskych vín a gastronómie od záhradnej reštaurácie Šínweg. Záverečná veselica je prístupná aj pre otvorenú spoločnosť. Znamená to, že držitelia pasov môžu pokračovať v spoznávaní kvality račianskeho vína ale pridať sa už môžu aj takí, ktorí si nestihli zabezpečiť vstupenky,” vysvetlil Vrana.

rvs, foto archív