Vieme sa o skrášlenie  Rače postarať aj sami? Odpoveď na túto otázku sa rozhodli zistiť členovia Račianskeho spolku a v spolupráci s miestnym úradom pripravili na sobotu 18. apríla akciu pre všetkých, ktorí nemajú problém zdvihnúť zadok a popri mudrovaní na sociálnych sieťach aj čosi urobiť.

„Ľudia sa na nás pri brigádach v Obecnej záhrade obracali s nápadom preniesť aktivity dobrovoľníkov do celej Rače. Mnohí chcú svojim deťom ukázať, že o svoje okolie sa máme starať predovšetkým my sami. Tak sme si povedali, že otestujeme ochotu nás všetkých pridať ruku k dielu,“ povedal o akcii za spolok Robert Witkovský.

Starosta rozdá kvety

Brigáda v Obecnej záhradeK iniciatíve sa pridáva aj starosta Peter Pilinský, ktorý bude od 8. do 9. hodiny rozdávať záujemcom kvety na výsadbu. Predajňa ABC záhrada na Peknej ceste 3 zas pripravila na týždeň pred brigádou (13.-18. apríla) špeciálne akcie na vybrané sezónne tovary, obec zabezpečí odvoz výhradne biologického a záhradného odpadu v igelitových vreciach.

Kde a čo sa teda bude po zime upratovať? „Cieľom sú najmä predzáhradky rodinných domov, medzibloky bytoviek, parčíky a ihriská. Zoznam vytvárať nechceme – nech sa ľudia sami rozhodnú, do čoho sa pustia! Je to na nich. My poskytneme plastové vrecia na biologický a záhradný odpad, jeho odvoz do zberného dvora a v prípade výsadby odborné poradenstvo od záhradníka,“ upresňuje Robert Witkovský.

Ľudia už nahlásili viacero lokalít

Račiansky spolok  spolu s  jeho sympatizanti vyčistia po zime Obecnú záhradu, psíčkari už avizovali upratovanie vo výbehu na Plickovej a futbalisti s rodičmi mladých hráčov sa plánujú pustiť areálu FK Rača na Černockého ulici.

Začiatok brigády je o 8. hodine ráno, predpokladaný koniec je o 12:30, kedy bude pre dobrovoľníkov pripravené malé občerstvenie v Obecnej záhrade na Alstrovej ulici 249.

Čo zabezpečia organizátori ZDARMA?

Odvoz odpadu do Zberného dvora (MČ Rača)

Zľavy na vybrané sezónne tovary (ABC Záhrada, Krasňany)

Letničky do predzáhradiek a kvetináčov (Peter Pilinský)

Občerstvenie pre brigádnikov (Račiansky spolok)

Odborné poradenstvo (záhradkári z Rače)

Vrecia na záhradný bio odpad (Záhradkárske potreby, Seva Slovensko s.r.o. za SOU Polygrafické)

Podrobné inštrukcie k brigáde nájdete tu!

Chcete nám pri organizovaní brigády pomôcť sponzorsky alebo organizačne? Píšte na jan.bednaric@gmail.com, 0905 724 581.