Podujatie, na ktoré boli návštevníci zvyknutí pod iným názvom, zmenilo názov aj grafický dizajn, ale organizátori sľubujú, že na jeho obsahu a úrovni sa nič nemení. Koštúfka po račanských pivnicách predovšetkým ponúkne možnosť navštíviť pivnice račianskych vinárov – členov vinohradníckeho spolu, ale aj neorganizovaných.

Tento rok sa podarilo do podujatia zapojiť ďalších vinárov. Novinkou bude tiež sprístupnenie jedinečných pivničných priestorov pod Nemeckým kultúrnym domom, ktoré vybudovali račianski Nemci v rokoch 2. svetovej vojny, neskôr ich využívali Vinárske závody Rača a následne dlhé roky chátrali po krachu akciovky Vínoprodukt, a.s.

Na revitalizácii pivnice pod NKD sa podieľali členovia račianskeho vinohradníckeho spolku.

Do pivnice sa po rokoch opäť vracia vinársky život. Na zábere Lukáš Hulanský st. so synom.

V súčasnosti sú priestory prenajaté mestskou časťou menším vinárom, ktorí ich vo vlastnej réžii revitalizovali a dnes v nich uskladňujú svoje produkty. Rozľahlé priestory poskytujú dostatok miesta aj na menšie kultúrne či spoločenské akcie.

Kóje jednotlivých vinárov sú uzavreté, spoločný priestor na akcie je voľný.

Akcia je dvojdňová, koná sa v piatok 13. a sobotu 14. mája 2022.

Vstupenka (pas) za 25 eur platí na oba dni.

Súčasťou vstupenky je mapa s vyznačením otvorených pivníc a 40 trhacích kupónov na degustačné vzorky vína. Kupóny je možné dokúpiť. V cene sú taktiež 2 kupóny po 4 €, ktoré môžete použiť na kúpu 1 fľaše 0,75 l vami vybraného vína.

Lístky dostanete cez aplikáciu Wisomm, v Račianskej vinotéke na Námestí Andreja Hlinku 3 prípadne sa dajú objednať cez info@rvspolok.sk s osobným vyzdvihnutím v Račianskej vinotéke.

Koštúfka po račanských pivnicách 2022