Vypadnúť na pár hodín z hektického života metropoly. Užiť si pohodový večer s dobrým jedlom, pitím a v spoločnosti priateľov či známych. K tomu decentný program plný príjemných až mystických vibrácií pri pohľade na plápolajúcu vatru či rozsvecujúce sa svetlá mesta.

Spomienka na rok 2021

To všetko prinesie ďalší ročník obľúbeného podujatia vo viniciach nad Račou Svätojánska noc vo vinici Tále. Tentoraz v prípade priaznivého počasia uskutoční v sobotu 25. júna. Vinohrad s areálom sa otvorí pre návštevníkov už od 15. hodiny. Zapáleniu vatry (cca 20:30 h) budú predchádzať vystúpenia pouličných muzikantov a po dohorení veľkého ohňa zasa príjemné skladby ostravského pesničkára Pavla Kvasnicu.

Zľava Pavel Kvasnica, Sisa a Adam Faun

Pri výhľade na panorámu mesta a sledovaní programu si môžete dopriať jedlá z grilu a tiež dúšok lokálneho vínka z okolitých viníc. K dispozícii bude aj vychladené nealko.

Program Svätojánskej noci 2022

14.-17.00 Hra na ufo bubníky
18.00 Sisa
19.00 Adam Faun
20.30 Zapálenie Svätojánskej vatry
21.30 Pavel Kvasnica

Organizátori žiadajú návštevníkov, aby preferovali pri príchode do vinice peší výšľap – z centra Rače, Námestia A. Hlinku cez ulicu Fongová, to nie je do vinice Tále viac ako 10-15 minút chôdze. Štvornohí miláčikovia na vôdzke sú vítaní, rovnako nie je problém s odparkovaním bicyklov či kolobežiek.

Za podporu kultúrnych aktivít v rámci projektu Račanský vinohradnícky chodník ďakujú usporiadatelia Bratislavskému samosprávnemu kraju. Vďaka nej sa do konca sezóny dočkáte aj ďalších vystúpení a podujatí.

 

Svätojánska noc 2022

 

(rk, foto archív)