V Knižkovej doline sa realizuje jeden z väčších projektov našej mestskej časti. Bývalý amfiteáter sa doslova zo dňa na deň mení na nový voľnočasový areál. Pozrite si vizualizácie a fotografie, ktoré so svojom lietajúcim pomocníkom nafotil Marcel Rebro. Potvrdzujú, že chátranie vyhoreného račianskeho amfiteátra je na konci!

Rača ušetrila 200 tisíc

Amfiteáter a najmä centrálna budova s pódiom v Knižkovej doline ostali po požiari značne poškodené.

Amfiteáter a najmä centrálna budova s pódiom v Knižkovej doline ostali po požiari značne poškodené.

Od 27. júna 2014 tu realizuje rozsiahlu rekonštrukciu firma, ktorá vyhrala verejnú súťaž. Napriek pochybnostiam rôznych lokálnych politikov sa nepotvrdili obavy, že zákazku nezrealizuje. Kým znalcom stanovený rozpočet rekonštrukcie dosiahol výšku 474 050 eur bez DPH (568 860 s DPH), v rámci verejného obstarávania nakoniec MČ Bratislava Rača výrazne ušetrila.

„V rámci verejnej súťaže sme dostali 5 ponúk, pričom víťazná firma EURO-BUILDING, a.s. ponúkla 350 962 eur s DPH. Je to o 200 tisíc eur menej ako sa pôvodne počítalo,“ povedal starosta Rače Peter Pilinský.

Račianski poslanci oprave amfiteátru v decembri 2013 v rámci schvaľovania rozpočtu odhlasovali 230-tisíc eur. Následne pomohol aj magistrát resp. zastupiteľstvo Bratislavy odsúhlasením sumy 49-tisíc eur.

Dokončenie už túto jar

Rekonštrukcia amfiteátra je rozdelená na etapy. Postupne sa opravujú hygienické zariadenia, hľadisko a javisko so zázemím, kruhová plocha pre ohnisko a terénne hľadisko, spevnia sa plochy, plánuje sa tiež úprava terénu a mestský mobiliár, obnova zelene a sadové úpravy.

Celá rekonštrukcia by mala byť ukončená na v máji alebo júni.

Amfiteáter vyhorel 19. júla 2010, na mieste požiaru bolo až do 23:10 hodiny 26 hasičov a šesť áut. Predbežnú škodu vyčíslili na 33 000 eur.

Viac čítajte aj tu: Dve dobré správy o rekonštrukcii areálu s amfiteátrom v Knižkovej doline

Autor: Račaweb, foto: Marcel Rebro, JURANI&TOMA ARCHITEKTI

Fotogaléria: