Chcete, aby sa miestne vinohrady zachovali? Prevádzkar záhradného bufetu Šínweg, ktorý si už stihli obľúbiť ľudia z Rače, Krasňan aj širokého okolia, prichádza s novu aktivitou. Tentoraz sa zameriava na podporu odbytu pre miestnych vinárov!

Heslo znie: Pite víno z Terroir Rača a podporte lokálnych producentov!

Bufet Šínweg pozýva na prvú akciu s názvom: Víno z Terroir Rača!

Bufet Šínweg pozýva na prvú akciu s názvom: Víno z Terroir Rača!

Rača vždy bola pohostinným miestom, kde sa už starí Prešpuráci často špacírovali a okrem krásneho prostredia vyhľadávali príležitosť navštíviť niektorú z mnohých viech. Dobrí vinári sú v Rači stále a našťastie pribúda príležitosti stretnúť sa s ich kvalitnou produkciou.

Tradíciu začínajú Brychtom

Na Šínwegu (Pekná cesta v Krasňanoch, smer Areál pod horárňou – pozn. red.) sme pripravili sériu podujatí pod názvom Terroir Rača, kde postupne dáme priestor všetkým miestnym vinárom, aby mohli ukázať výsledok svojej celoročnej poctivej práce,” prezradil nám Matúš Burian zo Šínwegu. “Kvalitné víno vyžaduje dobrú odrodu hrozna, vhodné podmienky, ruky a rozum skúseného vinára. Vinárstvo Brychta  disponuje všetkým zo spomenutého!”

Prvá akcia 17. novembra

Ak sa vám nápad pozdáva, máte chuť sa presvedčiť o kvalite našich vín a chcete myšlienku podporiť, prvú šancu máte už 17. novembra od 11:00.

V príjemnom, neformálnom prostredí vám bývalý šéf nášho vinohradníckeho spolku osobne porozpráva o konkrétnom víne, v ktorom viniči sa urodilo, ako a prečo tak chutí.

Ak ho budete dobre počúvať, dozviete sa, aké množstvo práce, odriekania a trpezlivosti treba, aby bolo možné vypestovať hrozno, ktoré následne poskytne to, čo budete milovať, to prečo vlastne všetky tie strasti absolvujú, víno,” nazdáva sa Matúš.

Príjemný bufet Šínweg s priateľskou atmosférou má aj na jeseň svoje čaro, ktoré už objavili mnohí račania, Krasňančania a Bratislavčania.

Príjemný bufet Šínweg s priateľskou atmosférou má aj na jeseň svoje čaro, ktoré už objavili mnohí Račania, Krasňančania a Bratislavčania.

Zdroj: mb, foto: Šínweg