Poslanci mestského zastupiteľstva budú tento týždeň rozhodovať aj o ďalšej várke dotácií pre športové projekty v jednotlivých mestských častiach. Žiadosti pritom museli byť podané do 31. marca 2019. 

V prípade Rače sa o granty uchádzali dva subjekty – samotná Mestská časť s projektom Skateparku na Tbiliskej ulici na sídlisku Záhumenice a tiež Futbalový klub Rača o.z. s myšlienkou revitalizácie areálu na Černockého.

Skatepark: 35 000 eur

Príslušné komisie, ktoré v tomto procese zohrávajú kľúčovú rolu, odporučili poslancom odhlasovať 35 tisíc eur na skatepark. Informáciu o projekte skateparku ako prvá odprezentovala koncom mája pre médiá vicestarostka Antalová-Plavuchová (PS).

Skatepark Tbiliská má vzniknúť na sídlisku Záhumenice.

Štúdiu skateparku na Tbiliskej zadala vicestarostka pripraviť architektom zo zahraničia.

Fakt, že už je zadané aj vypracovanie architektonickej súťaže zahraničnému štúdiu prekvapilo aj viacerých poslancov, keďže nápadu vybudovať podobný areál v strede sídliska nepredchádzala žiadna podrobnejšia diskusia ani na pôde zastupiteľstva Rače a ani s občanmi z dotknutej lokality.

Futbalový klub Rača: 0 eur

Naopak, futbalový klub resp. Občianske združenie Futbalový klub Rača s ich plánom na revitalizáciu areálu vrátane vybudovania prestrešenia časti tribún vo výške 49 900 eur neuspel a komisia odporúča dotáciu vo výške 0 eur.

Futbalový klub Rača so žiadosťou v tomto kole neuspel.

O návrhoch sa má hlasovať už na tohtotýždňovom mestskom zastupiteľstva vo štvrtok 27. alebo v piatok 28. júna.

Inde budujú telocvične

V Záhorskej Bystrici, Lamači, Rusovciach aj v Dúbravke sa v prípade schválenia dotácie budú rekonštruovať školské telocvične resp. vznikne aj viacúčelová športová hala. V Karlovej Vsi by mohlo na futbalovom ihrisku vyrásť umelé osvetlenie.

Návrhy na dotácie v Rači a ďalších mestských častiach, ako o nich bude hlasovať MZ Bratislavy.

Zdroj: Račan. Foto: Unicorn/Unicron, FK Rača, Google Street View