Futbalisti FK Rača si v 21. kole 3. futbalovej ligy zgustli na ďalšom súperovi. Rovnako ako ďalšie víťazstvo zaujal aj individuálny výkon jedného z hráčov, ktorý už začína byť symptomatický svojou konbzistentnosťou, ako by povedal majster slova Ladislav Borbély.

Michal Habai, FK Rača

Michal Habai, FK Rača

Chlapci zo Slovana Viničné prišli do mesta s veľkými očami a ideálmi, ale premotivovanosť sa im vypomstila hneď v 12. minúte, kedy si šupol Petrovič vlastenca. Potom už mali Račania viac pokoja a tak sa mohli pripraviť na rozhodujúce K.O.

To prišlo v rozpätí 6 minút (!!!), keď škótsky import s koreňmi na Rendezi Michal Habai postupne skóroval v 64., 69. a 70. minúte! No, žiadne iné prirovnanie ako že to boli góly z Marsu mi nenapadlo.

Tajomstvo úspechu

Keď sme sa ho nedávno pýtali na račiansky kolektív, prezradil, že práve ten je základom všetkých úspechov:

“Našou najsilnejšou stránkou sú akcie po vyhratom zápase! Tam sme neskutoční. Častokrát sa mladí stratia aj na dva dni. Ale inak sme dobrý kolektív – a to je základ futbalu,” povedal nám a to ani nebol 1. apríl.

Samozrejme, netreba zabúdať na masáže Juraja Zvirinského, ktorý už jeho chvatmi a hmatmi  prebral k životu ledajaké lemry.

Viac o Mišovi Habaiovi, ktorý sa na jar prebudil a pučí v rytme vegetácie naokolo, si prečítajte v najbližšom vydaní spravodaja Račan!

Michal Habai, FK Rača, v rukách Juraja Zvirinského.

Michal Habai, FK Rača, v rukách Juraja Zvirinského pred inkriminovaným zápasom s Viničným.

FK Rača – Slovan Viničné 4:0 (1:0)

Góly: 12. Petrovič (vlastný), 64., 69. a 70. Habai. Rozhodoval: Lackovič.

Zostava FK Rača: Harag – A. Ščibrány, Ďuriš, Kusý, Hencz (81. Müller), Sádovský, Habai (72. Vizváry), Škultéty, Kvašňovský – Žifčák, vavrík (35. Picores).
Ďalšie kolo v nedeľu 26. apríla: FK Rača – TJ Rovinka.

Tabuľka 3. ligy:

Tabuľka 3. futbalovej ligy

Tabuľka 3. futbalovej ligy