V 24. kole 3. futbalovej ligy bodovali hráči FK Rača nečakane na ihrisku OFK Dunajská Lužná, hoci sa zápas od začiatku vyvíjal v ich neprospech…

Po domácej prehre s Topoľčanmi potrebovali Račania opäť potvrdiť, že počas jari sa im na trávnikoch súpera zvykne dariť. Úvod zápasu v Dunajskej Lužnej nenasvedčoval tomu, že by sa im to malo podariť. Už v 26. minúte totiž po dvoch góloch Petra Suru prehrávali 0:2…

Našťastie sa ešte do prestávky podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu Patrikovi Škultétymu, ktorý gólom do šatne v 43. minúte vylepšil náladu tímu trénera Karola Marka.

Krátko po návrate zo striedačiek sa dokonca podarilo Rači vyrovnať, aj keď sa o to vlastným gólom postaral domáci Dominik Teraz.

Do záverečného hvizdu už žiadny z brankárov loptu zo svojej siete nevyťahoval, a tak si Račania priviezli z Lužnej cenný bod.

Vďaka získanému bodu sa FK Rača delí o predposlednú priečku v 3. lige s Levicami a Púchovom.

V dalšom – 25. kole privítajú v nedeľu 11. mája o 10:30 Račania na svojom štadióne Nemšovú.

OFK Dunajská Lužná – FK Rača Bratislava 2:2 (2:1)
Góly: 11. a 26. Sura – 43. Škultéty, 52. Teraz (vl)
Rozhodoval: Galád, 150 divákov.
Zostava FK Rača: Harag – Rojko, Ďuriš, Hencz, Kadera, A. Ščibrány, Škultéty (74. Vavrík), Picores (24. Kalina), Kusý, Hečko, Sochanič.

Zvyšné výsledky kola:
Topoľčany – PFK Piešťany 6:0 (4:0), N. Zámky – Šúrovce 1:0 (0:0), Vrbové – Vráble 2:2 (2:2), Púchov – Levice 1:2 (0:1), Petržalka 1898 – Nové M. n. Váhom 0:1 (0:1), Sereď – Slovan Bratislava jun. 2:2 (1:1). Nemšová – Skalica 0:1 (0:0)