Detské ihrisko na Hubeného ulici pri zdravotnom stredisku, ktoré sa v posledných rokoch stalo obľúbeným miestom skôr pre bezdomovcov ako pre deti, dostane čoskoro celkom novú tvár. Chýbať nebude niekoľko zaujímavých vychytávok – od fontánky na pitnú vodu cez kontajnerové moduly s toaletami či občerstvením. S prácami sa začína už v týchto dňoch.

Ihrisko na križovatke Hubeného / Augustína Murína prejde v najbližších mesiacoch kompletnou revitalizáciou.

Prerábka sa začína

V piatok 27. októbra odovzdala mestská časť stavenisko dodávateľovi, ktorý už vo štvrtok 2. novembra začne so stavebnými prácami. Investor rekonštrukciu ihriska zrealizuje v dvoch etapách. V prvej etape sa spevnia plochy, opraví a doplní sa oplotenie, doplnia sa nové hracie prvky pre deti, napríklad pes alebo auto na pružine, reťazová hojdačka – bocianie hniezdo, veža so šmýkačkou, piškvorky, šesťhranná preliezka – rebrík s lezeckou stenou, kombinovaná preliezka a pieskovisko.

Pre potreby drobných akcií a občerstvenia návštevníkov osadí na ihrisku miestny úrad resp. dodávateľ aj kontajnerové zariadenie na poskytovanie občerstvenia (Ilustračné foto).

Na ihrisku pribudne aj stolnotenisový stôl, fitnes prvky pre dospelých na cvičenie rúk, bicyklovanie, behanie, bradlá, lyžiar a kombinovaný stroj, ďalej petang, vonkajšie osvetlenie aj osvetlenie hracích plôch, opraví a doplní sa existujúci mobiliár, vybuduje sa aj pitná fontánka so šachtou pre zábavný rozprašovač a na záver prvej etapy sa pripravia inžinierske siete pre kontajnerové domčeky (kanalizácia, voda, elektro).

Investor na ploche vysadí aj 5 nových stromov.

Druhá etapa na jar

V druhej etape pribudne bohaté multifunkčné ihrisko pre deti a na pripravené inžinierske siete sa napoja dva kontajnery – sanitárny kontajner (WC muži, ženy, imobilní a personál ihriska) a obslužný kontajner (sklad, drobný predaj balenej vody a balených pochutín).

Vstup na ihrisko aj celý areál bude bezbariérový.

Revitalizácia bude trvať približne 6 mesiacov, to znamená, že už v lete by sa deti a ich rodičia mohli tešiť z nového moderného multifunkčného ihriska v Krasňanoch.

Na ihrisku pribudnú kontajnerové toalety (Ilustračné foto).

Zdroj: MÚ Rača, foto: Google Street View, ilustračné foto