Situácia v Rači sa pred blížiacimi komunálnymi voľbami vyjasňuje. Po ohlásení kandidatúry poslanca Jána Polakoviča z klubu Spoločný Cieľ na post starostu proti súčasnému vládcovi Michalovi Drotovánovi sa čakalo, či do boja zasiahne aj exstarosta Peter Pilinský.

Teraz už je jasné, ako sa rozhodol a prečo.

Po vyhlásení Drotována, že chce Raču riadiť ďalšie štyri roky, a oznámení kandidatúry jeho prvého vyzývateľa Jána Polakoviča z klubu Spoločný Cieľ, čakali voliči niekoľko týždňov aj na rozhodnutie exstarostu z rokov 2010 – 2018. Ten svoje ďalšie kroky oznámil na svojom profile na sociálnej sieti.

Ja vám túto voľbu svojim rozhodnutím ponúkam – v komunálnych voľbách 2022 na post starostu kandidovať nebudem

P. Pilinský

„Veľmi si vážim podporu aj povzbudenia, ktoré mi neustále vyjadrujete. Je to pre mňa veľké zadosťučinenie, že ste boli s mojou prácou spokojní, za čo ďakujem,“ poďakoval svojim priaznivcom v rozsiahlejšom vyhlásení.

Peter Pilinský

„Voľby sú o tom, že občania vyjadria svoju spokojnosť so súčasným stavom alebo naopak nespokojnosť a potrebu zmeny. Ja vám túto voľbu svojim rozhodnutím ponúkam – v komunálnych voľbách 2022 na post starostu kandidovať nebudem!“ odpovedal na zásadnú otázku, ktorá visela vo
vzduchu celé mesiace.

Prečo sa rozhodol nekandidovať na starostu?

K záveru dospel podľa vlastných slov po dlhom zvažovaní: „Ako racionálne uvažujúci človek viem vyhodnotiť situáciu, že protikandidáti s podobným politickým nastavením a voličskou základňou by si vzájomne nezmyselne znižovali šancu na úspech, čo sa napokon ukázalo aj v roku 2018.“

Vtedy sa podľa analýz výsledkov ukázala byť jazýčkom na váhach kandidatúra Moniky Luknárovej, ktorá v konečnom účtovaní viac uškodila Pilinskému v boji o starostu (viac tu).

Pilinský po ôsmich rokoch v úrade prehral v roku 2018 v súboji o post starostu s Drotovánom o 429 hlasov, keď ho volilo 3460 obyvateľov (Drotován 3889, Luknárová 1600). Hlavnou témou kampane, ktorú vtedy proti nemu viedol protikandidát, bol údajný developerský boom v Rači.

V samospráve ostal aj naďalej činný ako poslanec za Raču a Vajnory v BSK a ako mestský poslanec v zastupiteľstve Bratislavy.

Peter Pilinský (vľavo), Juraj Droba (v strede) a Michal Vlček počas kontrolného dňa BSK na rozostavaných školách v Rači a Vajnoroch.

Proti obom doposiaľ ohláseným kandidátom na starostu – Polakovičovi a Drotovánovi – a ich tímom sa však vo voľbách Pilinský predsa len postaví. Jeho ambíciou je kandidovať na poslanca.

„Zvažujem v tomto prijať podporu politickej strany, ktorá stojí o skúsenosti odborníkov z praxe v samospráve, ale nevylučujem ani kandidatúru v štatúte nezávislého kandidáta,“ ozrejmil.

 

Pilinského 8 rokov v úrade

Výrazné čerpanie eurofondov a grantov
Komplexná obnova ZŠ Hubeného a Tbiliská
Rekonštrukcia všetkých MŠ
(Barónka, Plickova, Tbiliská, Gelnická, Hubeného, Pri Šajbách)
Odkúpenie areálu sanatória na Novohorskej pre novú MŠ
Projekt, povolenia a financie na novú škôlku Novohorská
Začatie výstavby športového areálu Tbiliská
Obnova Zberného dvora na Šajbách
Obnova zhoretého amfiteátra
Vybudovanie denného stacionára
Revitalizácia Karpatského námestia
Vytvorenie detského ihriska Hlinícka
Odkúpenie budovy vinárne Tramín

 

jč, foto archív PP, BSK