Po ukončení prevádzky pivovaru dUb v bývalej predajni potravín Rema 2000 a Samoška avizuje majiteľ priestoru spustenie nového projektu, ktorý má na mapu gastronomických zariadení v Rači priniesť nový vietor. Prví zákazníci by si mali sadnúť k pivku už vo štvrtok 2. júna 2017.

Týmito slovami avizujú otvorenie novej prevádzky:

Nová prevádzka by sa mala volať Pivovar U Ábela (tak Račania volali aj miestne potraviny), spustil už aj internetovú stránku ale zatiaľ bez obsahu.

Pivovar U Ábela

„Ako fanúšik remeselných pív si nadobudnutím priestorov a technológie pivovaru dUb a následným vytvorením značky U Ábela plním v prvom rade osobný sen – variť vlastné remeselné pivo. Ako podnikateľa a investora ma však zároveň zaujíma ekonomická udržateľnosť. To všetko s cieľom dlhodobo prinášať kvalitné pivo obyvateľom Rače a všetkým milovníkom remeselných pív,“ povedal pre portál opive.sk spolumajiteľ Juraj Saktor.

Nový pivovar U Ábela vznikol na rovnakom mieste ako dUb, pričom došlo k prevzatiu splatných úverových zmlúv investorom a následnému úplnému majetkovému a finančnému vysporiadaniu. Investor neprejavil záujem o odkúpenie obchodných podielov. V súlade s platnou legislatívou, už prázdna spoločnosť dUb pôjde do likvidácie.

Zdroj: Račaweb, foto: dUb