O tom , že v MČ Rača sa darí futbalu všetci športoví fanúšikovia vedia, veď FK Rača už dlhoročne dosahuje pekné výsledky hlavne v mládežníckych kategóriách. Ale na území našej mestskej časti funguje ešte jeden sympatický futbalový klub, ktorý v nedávnych dňoch zaznamenal sympatický výsledok a postupom do vyššej ligy mnohých prekvapil!

Historický úspech ŠK Krasňany

ŠK Krasňany

ŠK Krasňany

V Krasňanoch, v areáli na Peknej ceste, už dlhé roky pôsobí futbalové mužstvo ŠK Krasňany. Tento rok sa dočkalo historického postupu do vyššej súťaže a to do 5. Ligy Bratislava – Mesto.

“Som veľmi rád, že sa nám v tejto sezóne podaril náš spoločný predsezónny cieľ. Naše mužstvo tvoria prevažne chlapci, ktorí v minulosti pôsobili v FK Rača, v ktorom sa neuchytili v mužskej kategórii, alebo im pôsobenie vo vyššej súťaži neumožňovalo zamestnanie,” prezradil nám tréner mužstva Marek Porvazník, ktorý je v Rači známy aj ako organizátor mnohých športových podujatí z pozície športového referenta na miestnom úrade.

Koho vyzdvihol tréner?

Vďaka dobrým vzťahom s vedením klubu FK Rača , ktoré umožnilo papierovo vybaviť spomenutých hráčov, poskladali Krasňany dobrý káder, v ktorom podľa kouča fungovali ako jedna rodina.

ŠK Krasňany sa o postupe dozvedeli po poslednom kole, keď im pomohol výsledok iného zápasu.

ŠK Krasňany sa o postupe dozvedeli po poslednom kole, keď im pomohol výsledok iného zápasu.

“Nikto sa nehral na hviezdu, čo bolo základom dobrého kolektívu. Osobne som strašne rád, že sme presvedčili k návratu aj dlhoročného ligistu Milana Strelca, ktorý nás v nejednom zápase potiahol a konto súperov zaťažil 25 gólmi!” poznamenal Porvazník.

Pochvalu si podľa neho zaslúžia všetci hráči, rovnako vedenie klubu pracujúce v čisto amatérskych a dobrovoľníckych podmienkach, firma Čakos a všetci ktorý sa snažili vytvoriť v klube optimálne podmienky.

Rovnako Mestská časť Bratislava – Rača pomohla klubu dotáciami – tie pomohli pri údržbe sympatického areálu na Peknej ceste 2/A, ktorý je zároveň aj mládežníckym tréningovým centrom FK Rača.

Pôsobenie vo vyššej súťaži bude náročné, ale naše ciele sú vysoké. Veď dobrý kolektív dokáže zázraky. Verím, že ostaneme po letnej prestávke pohromade, niečo doplníme a naďalej budeme robiť radosť našim divákom, ktorých počet sa neustále zvyšuje a chodia nás podporiť aj na zápasy u súperov,” teší sa tréner Marek Porvazník na novú výzvu, ktorá stojí pred ním a jeho zverencami už koncom leta.

VI. LIGA SENIORI S6A. Tabuľka po skončení sezóny 2015/16

VI. LIGA SENIORI S6A. Tabuľka po skončení sezóny 2015/16

Kapitán: Rozhodnutie v posledný deň

Kapitán mužstva Roman Lapoš zhodnotil sezónu ako aj jej dramatický záver: “O tom, že sme postúpili, sme sa dozvedeli prakticky až v posledný deň. Paradoxom je, že nám k postupu pomohli chlapci z Dunajskej Lužnej, s ktorými sme stratili doma dôležité body. Oni však v poslednom kole ozbíjali nečakane Hamuliakovo a my sme sa mohli tešiť. Osobne ma teší, že aj ja som mohol pomôcť nejakým tým gólom a trošku ponaháňal Strelca s Grünwaldom, ktorí patrili k najlepším strelcom ligy. Ale ďakujem všetkým chalanom a som rád, že som splnil sľub trénerkovi, ktorý som mu dal pred súťažou a postúpili sme!”

Futbalové mužstvo ŠK Krasňany vybojovalo postup do vyššej ligy na sezónu 2016/17.

Futbalové mužstvo ŠK Krasňany vybojovalo postup do vyššej ligy na sezónu 2016/17.

V poslednom zápoase sezóny nastúpili: MÁRIO BIHÁRI, ONDREJ KROČKO, ROMAN LAPOŠ, MIROSLAV SEDLÁČEK, TOMÁŠ LOPATKA , BORIS TOPČIČ , MARTIN DEBRECKÝ, JOZEF BIELIK, MARTIN HORŇÁK, MARIÁN GUTTLEBER, JOZEF MORAVANSKÝ.
Náhradníci: MICHAL ČABRUN, PETER VASZILY, JURAJ VÍTEK
Tréner: MAREK PORVAZNÍK, asistent: MARTIN HORŇÁK.

Zdroj: Račaweb, Marek Porvazník, ŠK Krasňany