Rozsvietená bude Rača, Rendez aj Krasňany! Po rokoch, kedy sa vzhľadom na šetriaci režim rozsah vianočnej výzdoby redukoval, budú tohtoročné sviatky opäť žiariace.

Vianočná výzdoba v Rači: Stromček pred Nemeckým kultúrnym domom

Vianočná výzdoba v Rači: Stromček pred Nemeckým kultúrnym domom

Vianočná nálada v našej mestskej časti bude zdôraznená vďaka svetelným ozdobám, ktoré budú lemovať najväčšie ulice. Inštalácia dodávateľom na stĺpy verejného osvetlenia a ďalšie miesta už prebehla počas uplynulých dní.

Výzdoba na námestí či v parku

Strieborné vianočné hviezdy sú už teraz nainštalované na uliciach Detvianska, Kubačova, Rustaveliho, časť Alstrovej, Pekná cesta a Dopravná. Samozrejmosťou bude už tradične vyzdobený Nemecký kultúrny dom a vianočný stromček pred ním.

Tento rok budú mať svoj vlastný vianočný stromček všetky tri časti Rače,” povedal starosta Rače Peter Pilinský.

“V Krasňanoch bude stáť v parčíku oproti Jednote, na Východnom na námestí na Dopravnej ulici a v Rači na Námestí Andreja Hlinku,” upresnil.

Vianočné zdobenie sa rozsvieti vo štvrtok 3. decembra a bude trvať až do 7. januára 2016.

Vianočné trhy

Súčasťou kalendára sú už tradične aj Vianočné trhy v priestore pred Nemeckým kultúrnym domom – tento rok sa uskutočnia v termíne od piatka 4. decembra do nedele 6. decembra. V tomto čase sa uskutoční aj tradičné vítanie Mikuláša pre najmenších Račanov.

Vianočné trhy pred NKD

Vianočné trhy pred NKD

Zdroj: MÚ Rača, úprava: Račaweb, foto: MÚ Rača