Už túto sobotu – 5. marca 2016 – nás čakajú parlamentné voľby poslancov do Národnej rady Slovenskej republiky. Medzi kandidátmi sme po zbežnom prezretí našli aj viacero zaujímavých mien známych zo spoločenského aj politického života v Rači, Krasňanoch či na Východnom.

Zľava: Ján Zvonár (Smer-SD), Rastislav Žitný (Most-Híd), Mário Khan dl (SKOK), Pavel kapusta (SNS)

Zľava: Ján Zvonár (Smer-SD), Rastislav Žitný (Most-Híd), Mário Khandl (SKOK), Pavel Kapusta (SNS)

Viacero známych aj nových mien

Na kandidátke strany Smer-SD sa na 106. mieste nachádza bývalý starosta Mestskej časti Bratislava-Rača Ján Zvonár.

Medzi adeptami strany Most-Híd Bélu Bugára je na pozícii 69. Rastislav Žitný, ktorý momentálne pracuje ako vicestarosta Rače a tiež poslanec mestského zastupiteľstva Bratislavy. Doň sa – zhodou okolností – prebojoval vo dvojici so starostom Petrom Pilinským, pričom mali čísla 6 a 9.

Z Krasňan sme medzi kandidátmi na poslancov parlamentu našli na pozícii 27 napríklad Pavla Kapustu za SNS. Publicista (šéfredaktor mesačníka Extra plus) a a bývalý televízny scenárista v STV (Fašírka a iné) pôvodom z Banskej Bystrice žijúci v Krasňanoch bojoval v roku 2014 o miesto v račianskom zastupiteľstve, ale neúspešne.

Tiež meno Mário Khandl nie je z miestnej scény neznáme, pôsobí v miestnom zastupiteľstve MČ Bratislava – Rača. O post poslanca parlamentu sa uchádza na kandidátke Slovenskej občianskej koalície (SKOK) s číslom 55.

Pozor, toto nie je kompletný zoznam všetkých ľudí z Rače na kandidátkach, len tí, ktorých sme našli a zaujali nás! Oficiálny zoznam všetkých kandidátov a politických subjektov vo voľbách do NR SR nájdete tu.

Fotogaléria kandidátov z nášho okolia:

Je len na voličoch, ktoré známe mená sa im spájajú s dobrým vystupovaním, dôveryhodnosťou a výsledkami práce trebárs na “domácej pôde”, a či si zaslúžia, aby ich odmenili aj preferenčným krúžkom alebo naopak nechali bez povšimnutia.

Ak ste pri prezeraní kandidátskych listín našli aj ďalších obyvateľov či rodákov z našej obce, dajte nám vedieť.

Informácie pre voliča: Viete, kde máte odovzdať svoj hlas? Zoznam volebných miestností v Rači, Krasňanoch a na Východnom

Oficiálny zoznam všetkých kandidátov a politických subjektov vo voľbách do NR SR nájdete tu.

Zdroj: Račaweb, Ministerstvo vnútra SR, Facebook, archív