Po nedávnej brigáde sa už dnes od 19. hodiny uskutoční v račianskom podzemí – konkrétne vo vínnej pivnici pod Nemeckým kultúrnym domom – unikátna akcia “Spots – unique places to celebrate art 3”. O čo ide a prečo by ste nemali chýbať?

Organizátori počas série akcií ukazujú rôzne netypické priestory a prinášajú do nich komunity, umenie, hudbu a zábavu.

Spots 3. sa bude konať 18. 3. v dávno zabudnutých, skoro 100 ročných vinných pivniciach Nemeckého kultúrneho domu, ktoré sú najväčšie svojho druhu. Veľkosťou pripomínajú skôr kostol pod zemou. Tento priestor je odpojený od elektriny už desaťročia, no tentokrát zažiari subkultúrou okolo snowboardingu a hlavne jeho slovenských počiatkov.

Pred akciou v Rači vydali aj niekoľko praktických upozornení:

“Na predošlých Spots ste boli super a bez toho by sme to nevedeli robiť ďalej. Doporučujeme ísť električkou 3 alebo 5 – zastávka Hybešová. (luxusne blízko k vstupu) . Vstup nad 18. (kvôli alko barom) – vstup free.

 Zákaz vstupu s alkoholom a omamnými látkami.

 Zákaz fajčiť v celom objekte. Iba vonku. (sme hlboko pod zemou a nie je tam vzduchotechnika)

No grafitty – priestor je historická pamiatka.

Zákaz vstupu mimo miest na akciu určených.

Vstup na vlastné nebezpečie, keďže priestor je mimo prevádzky viac ako 30rokov ( podľa správy budovy je všetko bezpečné, potvrdil to aj privolaný statik, no je to iba informácia a každý sme tam sám na vlastné nebezpečenstvo)

Toalety nie sú v pivniciach. Sú pri hlavnom vstupe Kultúrneho domu. Prosím veľmi obozretne, sú nové!

Spots 3 v pivnicach pod NKD

Spots 3 v pivnicach pod NKD

Program akcie Spots – unique places to celebrate art:

Na 3. Spots uvidíte:
‪#‎Vernisáž‬ fotografii ” Boardlife “ s vystavujúcimi fotografmi (najuznávanejšími svojho druhu na Slovensku) : Mat Rendek, Peter Kubalák, Kubo Krížo. Vrámci vernisáže sa predstavia ako doplnok aj fotografie dalších autorov venujúcich sa súbežným športom ako skateboard, wakeboard, surf.

‪#‎Snowboarding‬ hlboko pod zemou AKA “džibni si chladničku” – 3,5metra vysoká lešenárska rampa na rozbeh, 6 kubikov snehu a prekážka na jibing ( info pre nesnowboarstov “jibing”: šmykanie snowboardu na všetkom inom, len nie na snehu)

‪#‎Uvoľnená‬ talkshow Tomáša Hafnera s priekopníkmi slovenského snowboardingu.

‪#‎Djs‬: Vec, Haftomas

‪#‎Live‬ Band: Lucifers – punk revival band založená obľúbenými chalanmi z pôvodnej snowboardovej komunity, zmiešaná s členmi iných kapiel ako Iné Kafé atď. Taký kamarátsky projektík.

‪#‎Vystavený‬ prvý snowboard na Slovensku 1981 – vyrobený surferom Robom Sitarom. Vznikol v dobe keď sa ešte nepoužívalo slovo snowboard ale snurf. Skôr pripomína sánky z troch lyží a viazania.  Vystavené aj ďalšie hodnotné dosky z 80 rokov.

‪#‎Bar‬ z paliet dekorovaný dolámanými snowboardami.

 Pozor tento krát sme hlboko pod zemou, čiže nerušíme nočný kľud a ostávame do 1:00.

Fotogaléria z brigády pred akciou:

Zdroj: Spots, foto: Spots, BOS – Adriana Banásová, Lucia Gažíková