Račianske vína si udržiavajú priazeň nielen medzi odborníkmi a degustátormi, ale aj medzi bežnými spotrebiteľmi. Známy je prípad z minulosti, keď bol veľkým fanúšikom našej frankovky maliar Martin Benka. O jeho “logistike” so školníkom Štefanom Bednaričom informoval jeho vnuk, súčasný starosta Peter Pilinský (viac tu).

Vratko Rohoň

Nedávno sa však objavila zaujímavá a pomerne neštandardná recenzia aj zo strany speváka a frontmana skupiny INEKAFE.

Vratko Rohoň sa vo svojom príspevku dotkol starého známeho faktu, že nie všetky drahé vína musia byť tie najlepšie a naopak. Vínka, ktoré máme priamo pod nosom, môžu priniesť nečakaný gurmánsky zážitok.

Tomuto sklepmajstrovi udeľujem osobnú cenu za slovenske víno posledných rokov! Stálo nejakých 8 € a mal som ho v archíve 3 roky. Je dokonalé!! 😍” napísal ku fotografii a pridal aj ďalší svojský postreh:

“Malo by to byť memento pre všetky predražené bratislavské akože dobré podniky napr. @Medusagroup, kde Ti ponúknu za 30 € 2 ročné (!!) červené suché oveľa horších vinárstiev! Na facku!”

Na zábere je Alibernet výber z hrozna 2013 z južnoslovenskej vinohradníckej oblasti, ktoré vyprodukovala spoločnosť Villa Vino Rača.

Status Vratka Rohoňa na FB

Ak si chcete overiť, či máte rovnaké chuťové vnemy ako Vratko, môžete tak urobiť na eshope Villa Vino Rača, kde sa fľaška predáva za prijateľných 5,80 eur.

 

Vratko Rohoň je okrem svojich hudobných vystúpení známy aj ako vlastník leteckej licencie a tiež flotily malých aj veľkých lietadiel, ktoré prevádzkuje pod značkami Air Explore a Air INEKAFE. Zaujímavosťou pritom je, že svoje prvé kroky smerom ku kariére profesionálneho pilota a prevádzkovateľa aerolínií absolvoval na Vajnorskom športovom letisku.

Hudobník Vratko Rohoň je známy aj ako pilot a podnikateľ v oblasti poskytovania leteckých služieb.

Viac aj tu: Maliar Benka pil frankovku z Rače, venoval jej maľbu s komplimentom!

Zdroj: Račaweb, foto: FB Vratko Rohoň, Air INEKAFE, Air Explore.