Dopravu v ranných hodinách skomplikovala zrážka dvoch električiek, ku ktorej došlo krátko po 7:30 hodine na zastávke Hybešova pri Nemeckom kultúrnom dome.

Na mieste bola zakrátko záchranka, niekoľko policajných posádok ako aj ľudia z Dopravného dispečingu.

Podľa portálu webnoviny.sk vyčíslili predbežne škodu na 16 000 eur, uviedla to bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Zrážka električiek v Rači

Zrážka električiek v Rači

Vodič asi neubrzdil

Zrážka električiek v Rači na Hybešovej ulici. Vodič prichádzajúceho vozidla neubrzdil na zastávke a narazil zozadu do druhej električky.

Zrážka električiek v Rači na Hybešovej ulici. Vodič prichádzajúceho vozidla neubrzdil na zastávke a narazil zozadu do druhej električky. Foto: D. Vrba

Príčinou nehody má byť podľa prvých informácií fakt, že vodič električky linky číslo 6 na zastávke pravdepodobne nedobrzdil a prednou časťou narazil do zadnej časti tam stojacej električky linky číslo 5, upresnila Mihalíková.

Dychová skúška u vodičov nepotvrdily prítomnosť alkoholu v dychu. Ďalšie okolnosti nehody sa vyšetrujú.

Cestujúci museli na dopravu do mesta aj z mesta využiť náhradné spoje, tie však podľa svedkov prišli až po 40 minútach a autobusy boli preplnené.

Aj nová električka mala nehodu

Pred zhruba dvoma týždňami prišlo na Račianskej ulici smerom z mesta k nehode električky linky 3 aj pri vozovni resp. budove Redingu (sídlil tam donedávna aj Daňový úrad Bratislava 3).

Zrazila sa s osobným vozidlom, ktoré jej vošlo do dráhy.

V aute boli otec so synom. Obidvaja z hrozivo vyzerajúcej nehody vyviazli len s ľahkými zraneniami a záchranári ich previezli do nemocnice.

Nehoda na Račianskej: Eelektrička sa zrazila s osobným autom.

Nehoda na Račianskej: Eelektrička sa zrazila s osobným autom. Foto: A. Machanova

Zdroj: Račaweb, foto: FB Račania/Alexandra Machanová‎, Dominik Vrba