Jedna pocta za druhou od nezávislých inštitúcií! Po ocenení od portálu odkazprestarostu.sk, v ktorom sa Rača vo svojej kategórii nad 20 000 obyvateľov umiestnila najlepšie v rámci celej Bratislavy a ako 3. v rámci celého Slovenska z pohľadu riešenia podnetov verejnosti, prichádza ďalší dôkaz dobrej profesionálnej práce. Tentoraz v súvislosti s témou zneužívania radničných a obecných novín na predvolebnú prezentáciu.

Transparency International Slovensko zrealizovalo vlastný nezávislý prieskum o užitočnosti tzv. radničných novín resp. ich zneužívaní na predvolebnú kampaň starostov. Do rebríčka zaradilo 86 titulov od Bratislavy až po Humenné. V tomto hodnotení sa ocitol Račiansky výber medzi desiatkou najlepšie hodnotených titulov v rámci celej republiky a ako tretí najlepší v Bratislave!

Zjednodušene sa dá povedať, že vedenie mestskej časti vrátane starostu nezneužíva ním vydávané noviny na vlastnú propagáciu a ich obsah je venovaný predovšetkým na publikovanie užitočných informácií pre obyvateľov obce.

TIS: Užitočnosť novín vydávaných samosprávami.

Úspech redakčného kolektívu novín podčiarkuje aj fakt, že v hodnotení si oproti roku 2016 polepšil Račiansky výber o 19. priečok (z 25. na 6. miesto) a celkovo stúpla užitočnosť novín pred jej obyvateľov o 5,5 percenta – na 62,48 % (celoslovenský priemer 49 %).

Hodnotenie nezávislosti a užitočnosti radničných novín

Račiansky výber je plnofarebný mesačník o živote v Rači s možnosťou inzerovania. Doručuje sa zadarmo do všetkých domácností v Mestskej časti Bratislava – Rača, Krasňany a Východné. Vychádza spravidla 11 krát ročne.

Celý článok o hodnotení samosprávnych novín si môžete prečítať tu: Zneužívanie mestských novín ohrozuje férovú kampaň

Račiansky výber

Zdroj: TIS, úprava: račaweb