Ak aj nie ste zrovna pravidelný konzument umeleckých zážitkov, nemali by ste premeškať možnosť navštíviť výstavu nášho suseda z Cyprichovej ulice.

Rodák z Bulharska Cvetelin Cvetanov, ktorý žije od roku 1990 v Krasňanoch, a je aj autorom impozantného bernardína Bernarda zo záhradného bufetu Šínweg, predstavuje svoju druhú tohtoročnú výstavu.

Cvetelin Cvetanov a jeho bernardín Bernard zo Šínwegu v Rači.

Tentoraz si jeho diela plné naturálnosti aj mágie môžete pozrieť v legendárnej výstavnej sienu Umelka na Dostojevského rade 2. Vernisáž a otvorenie výstavy “Via Fantáza” sú naplánované na 9. októbra, expozícia potrvá do 26. októbra 2018.

Rodák z Bulharska Cvetelin Cvetanov (1963). Absolvent Vysokej školy výtvarných umení v Sofií, od roku 1990 žije v Krasňanoch v Mestskej časti Bratislava – Rača. Tvorba: maľba, kresba, tapiséria. Jeho cesta: história, stredovek a súčasnosť, veristický surrealizmus, fantázijný realizmus…

Čo o autorovi uvádzajú v pozvánke? Absolvent Vysokej školy výtvarných umení v Sofií, od roku 1990 žije v Krasňanoch. Tvorba: maľba, kresba, tapiséria. Jeho cesta: história, stredovek a súčasnosť, veristický surrealizmus, fantázijný realizmus…

“Vízie a fantázia. Via fantázia. Prítomné aj v jeho komorných a monumentálnych obrazoch tejto výstavy. V obrazoch mnohé, mnoho, veľa a moc i sila. Viditeľné i skryté. Naturalistické a magické. Horor vacui – strach z prázdna? Áno,” napísal kurátor výstavy Bohumír Bachratý.

Zároveň aj radosť, úžas a des z brutálnej plnosti sveta flóry, fauny a človečiny. Z ľudskej nahoty a i z pohlavia kvetov. Zo skrytých i odkrytých vášní a ošiaľu z telesnosti tela. Z neba a pekla ľudského sveta. Z vrcholov túžob, predstáv a snov i z priepastí slastí na ceste fantázie, ktorá žije…”

Fotogaléria:

jč, foto: archív AC