Predposledný júnový víkend sa ponesie v centre Bratislavy v znamení tradičných korunovačných slávností. Do programu akcie sa popri množstve sprievodných podujatí opäť zaraďuje aj 10. ročník akcie Festival frankovky modrej a bratislavského vína.

Viac než desať producentov vína z Rače a Nového Mesta, k tomu občerstvenie od dvoch  gastroprevádzok. To je základná ponuka festivalu, ktorý organizuje Občianske združenie Račiansky spolok s podporou Hlavného mesta SR Bratislavy a Miestneho úradu v Rači.

Festival frankovky a bratislavského vína 2013: Karol Križanovič pri nalievané zákazníkom

Festival frankovky a bratislavského vína 2013: Karol Križanovič pri nalievané zákazníkom

Akciu otvoria v piatok 21. júna primátor Bratislavy Milan Ftáčnik so starostom Rače Petrom Pilinským, starostom Nového Mesta Rudolfom Kusým a starostom Vajnor Jánom Mrvom. Chýbať nebude ani slávnostná ochutnávka pri Vtáčej fontáne, z ktorej podľa legendy tiekla raz za rok práve frankovka.

„Sme radi, že sa tradícia festivalu frankovky uchytila a postarali sa o to račianski vinári a podporovatelia vinárskych a vinohradníckych zvykov. Veď tie patria k tomuto regiónu už prinajmenšom od 13. storočia. Takýmito akciami chceme pomôcť vinárom, aby mali možnosť prezentovať pred milovníkmi vína aj bežnými návštevníkmi svoje produkty,“ povedal za organizátorov Jozef Mórik z Račianskeho spolku