Po pandemickej prestávke sa do programu kultúrnych podujatí s nezameniteľným programom vracia Veliká račanská huslovica.

V stredu 20. mája 2022 od 19. hodiny si môžete v sále Nemeckého kultúrneho domu užiť nespútanú folklórnu smršť v podaní world music skupiny Banda Slovakia.

Vstupné je 10 eur.

Banda Slovakia

Večerom, počas ktorého sa predstavia aj folklórne skupiny Podhoranka z Kočína-Lančára, Dimitrovec (Bratislava) a Dopravár (Bratislava), vás bude sprevádzať líder Bandy Samo Smatana.

Už tradične bude vyvrcholením večera vystúpenie najšpecifickejšej world music kapely Banda Slovakia s profesionálnym inštrumentačným zázemím.

Vznikla v roku 2003 v Bratislave a reprezentuje slovenskú ľudovú hudbu v modernej podobe. Tvoria ju hudobníci s dlhoročnými skúsenosťami v interpretácii ľudovej hudby ako aj iných žánrov. Pri vytváraní repertoáru world music je skupina inšpirovaná najmä slovenskou tradičnou hudbou.

Samo Smatana, Banda Slovakia

Autentické nápevy hudobníci spájajú s niektorými prvkami pochádzajúcimi z iných hudobných žánrov – blues, jazz, balkánsky a slovanský folklór. Ich živá produkcia je dynamická, pestrá a interpretačne pôsobivá.

Členovia Bandy ponúkajú originálne úpravy najmä ľudových piesní a melódií. Kapela používa akustické nástroje ako cimbal, viola, husle, kontrabas, heligónka, mandolína, buzuki, bicie a rôzne perkusie. Ich skladby majú bohaté vokálne party rešpektujúce tradičný prednes, ale aj úplne novú, originálnu podobu.

Banda Slovakia

Veliká račanská huslovica 2022