Z množstva stránok na sociálnych sieťach venujúcich sa nášmu mestu jedna predsa len vytŕča. Nerieši politiku, neškandalizuje primátorov, nepropaguje rýchlokvasené osobnosti. Naopak, prináša ľudsky podané mikropríbehy z Bratislavy ilustrované zaujímavými fotografiami.

Stránku Bratislava, My Love, pritom pred piatimi rokmi založil náš sused a rodák Andrej Ďuríček (43).

„Fotenie ma baví asi od trinástich. Mal som obdobie, že som fotil popri rodine najmä prírodu, potom ľudí, potom zase prírodu a jasné, že vždy fotím, keď som niekde v cudzine. Skrátka, za hranicami to ide a doma som býval slepý,“ opísal nám svoj autorský prerod fotoreportér a publicista žijúci v Krasňanoch v mestskej časti Rača.

Galéria: Bratislava, My love

Zhruba pre 5 rokmi si povedal, že sa musí pokúsiť aj na svoje mesto pozerať ako cudzinec. Že už nebude bez povšimnutia prehliadať bežné veci a že bude mať aparát čo najviac pri sebe a stále v pohotovosti.

“Aby som bol v pravý čas na pravom mieste. Niekedy stačí pár sekundový lúč svetla, snehová prehánka a je to tam! Zrazu mi z toho vychádzajú zaujímavé fotky inak úplne bežných a tisíckrát okukaných zákutí Bratislavy,“ vysvetľuje okolnosti vzniku najkrajších záberov, ktoré majú stovky zdieľaní.

Stránka Bratislava, My Love na Facebooku.

Keď mal v archíve dostatok materiálu, založil na facebooku (dnes už aj na instagrame) stránku Bratislava, My Love, na ktorých sa o momentky a postrehy delí s ostatnými, ktorí majú naše mesto radi tak ako on.

V súčasnosti má už vyše 4 000 sledovateľov!

jč, foto: Bratislava, My Love