RAČA – Na lavičke futbalového klubu FK Rača prišlo po 6. kolách nového ročníka 3. ligy k zmene. Trénera Miroslava Chvílu nahradí po sérii nepresvedčivých výsledkov a slabého herného prejavu Karol Marko (47).

Novým trénerom FK Rača je Karol Marko.

Novým trénerom FK Rača je Karol Marko.

S trénerom Chvílom sme sa dohodli na ukončení spolupráce. Bolo to ťažké rozhodnutie, ale mužstvo potrebuje vo vyššej, oveľa kvalitnejšej súťaži nový impulz,“ povedal prezident FK Rača Branko Kovačič, ktorý zároveň potvrdil angažovanie známeho odborníka Karola Marka. “Má skúsenosti s vedením mužstiev vo vyšších súťažiach a nás v nedeľu čaká dôležité stretnutie s Piešťanmi, ktoré by mohlo mužstvo pomôcť naštartovať sa…”

Mnohí Račania si už ani nepamätajú, že Marko predtým, ako sa stal uznávaným trénerom, hrával v račianskom drese a dokonca v klube pôsobil aj ako kouč v úvode jeho trénerskej kariéry!

Marko ešte na jar viedol český tím 1. FK Příbram, predtým pôsobil ako hlavný lodivod v Baníku Ostrava, Dukle Banská Bystrica či AS Trenčín! V role asistenta pomáhal trénerom v poľskom klube Górnik Zabrze, v Slovane Bratislava aj MFK Ružomberok.

Okrem toho je známy aj ako spolukomentátor televíznych prenosov z Ligy majstrov či iných významných klubových súťaží.

Video z prvého zápasu FK Rača pod vedením trénera Marka: